Fly4free.pl

Nie czytaj, jeśli jesteś głodny. Oto lista 50. najlepszych restauracji świata 2015 r.

Ta lista budzi ogromne kontrowersje. Jeden naród Europy jest wściekły - nie doceniono zbyt mocno ich kuchni.

Wrażliwi na punkcie swoich osiągnięć kulinarnych Francuzi nie mogą pogodzić się z porażką: ich restauracje znalazły się poza 10. zestawienia. – Wiemy, że w tym rankingu wszystko jest oszustwem – grzmią oburzeni.

Ale przez znawców tematu, lista „Restaurant”, uważana jest za lepszą i bardziej obiektywną niż słynny system przyznawania gwiazdek Michelin.
Restauracje wybierane są tu przez krytyków kulinarnych, szefów kuchni, hotelarzy, restauratorów oraz smakoszy z całego świata. W głosowaniu bierze udział ponad dziewięćset osób, a „Restaurant” organizuje je od 2002 roku.

Najlepsze restauracje rozrzucone są po całym świecie, oferując nie tylko różnorodność kulinarną, ale także sporą rozpiętość cen. Niestety – większość przyprawia o zawrót głowy. Gdzie zatem szukać tych przybytków?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
W tych restauracjach raczej się głodny człek nie naje - chyba, że właśnie otrzymał kredyt hipoteczny :-) To raczej rodzaj muzeów z jedzeniem, niż miejsc dla głodnych ludzi (patrząc na zamieszczone zdjęcia).
Al, 13 czerwca 2015, 21:24 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Załączone zdjęcia jakoś nie pobudziły moich kubków smakowych, a ceny raczej zniechęciły do jedzenia. Ja tam zabieram moich gości na porządne pierogi i zawsze są zachwyceni.Alternatywnie rolada śląska z kluskami i modrą kapustą. Cena za zestaw wraz z dobrym piwem nie przekracza 10% najtańszych propozycji w listy. =:)
marmur, 13 czerwca 2015, 21:25 | odpowiedz
marmur głodny nie jesteś sobą. I przestań tak gwiazdorzyc
chaval, 13 czerwca 2015, 22:12 | odpowiedz
50? Aż tak czytelnictwo spada że tyle klików wam trzeba?
ayahaga, 13 czerwca 2015, 22:20 | odpowiedz
AlW tych restauracjach raczej się głodny człek nie naje – chyba, że właśnie otrzymał kredyt hipoteczny To raczej rodzaj muzeów z jedzeniem, niż miejsc dla głodnych ludzi (patrząc na zamieszczone zdjęcia).
Oczywiście ze się naje. Menu degustacyjne tylko w niektórych miejscach to kilka pozycji. W Nomie np menu degustacje to 15 setów. Plus dodatkowo apetizery. Jednym daniem raczej się nie najesz. Poza tym jest zasadnicza różnica pomiędzy pojęciem 'najeść sie' a' nazreć sie'.
hubi, 14 czerwca 2015, 1:39 | odpowiedz
@hubi - to ja sie chyba wole nażreć. Pozdrawiam po rodzinnym grillu.
1234, 15 czerwca 2015, 1:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »