Fly4free.pl

Nauczymy Chińczyków latać samolotami! Polskie uczelnie dostały świetną ofertę

Foto: Alexey Petrov / Shutterstock
Chiny chciałyby na polskich uczelniach wyszkolić pół tysiąca ich pilotów dla lotnictwa cywilnego. Pierwszy kontakt w tej sprawie został już nawiązany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, która kształci przyszłych pilotów – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

– Jesteśmy w stanie przyjąć 50 studentów z Chin. Mamy własne lotnisko, które jest czwartym w Polsce, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych – mówi prorektor uczelni Józef Zając, który jednak przyznaje, że chińska propozycja znacznie przewyższa możliwości uczelni.

Chińczycy chcieliby bowiem, by Polacy wyszkolili dla nich ponad 500 pilotów.

Ze strony chińskiej padła taka propozycja, którą przekazałem władzom uczelni w Polsce – mówi w rozmowie z „DGP” wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej.

Chiny, ale też inne kraje Azji, to najszybciej rozwijające się rynki lotnicze na świecie, cierpią więc na ogromny niedobór pilotów. Jak pisaliśmy niedawno na Fly4free.pl, w efekcie chińskie linie lotnicze na gwałt potrzebują pilotów i oferują im gigantyczne pieniądze – rzędu nawet 30 tys. USD miesięcznej pensji na rękę. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: „Najlepszy zawód świata? Pilot. Linie lotnicze się o nich zabijają, a zarobki? Zzieleniejecie z zazdrości”.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ahhh, to ta sama uczelnia w której mieli wznowić produkcję Irydy?
Andrzej21342, 31 marca 2017, 18:23 | odpowiedz
kurde mieszkam w Chełmie od 45 lat i nie wiedziałem że mamy tu taką szkołę
chłop-ze-wsi, 1 kwietnia 2017, 14:05 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »