Chiny chciałyby na polskich uczelniach wyszkolić pół tysiąca ich pilotów dla lotnictwa cywilnego. Pierwszy kontakt w tej sprawie został już nawiązany z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, która kształci przyszłych pilotów – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.
– Jesteśmy w stanie przyjąć 50 studentów z Chin. Mamy własne lotnisko, które jest czwartym w Polsce, jeśli chodzi o liczbę operacji lotniczych – mówi prorektor uczelni Józef Zając, który jednak przyznaje, że chińska propozycja znacznie przewyższa możliwości uczelni.
Chińczycy chcieliby bowiem, by Polacy wyszkolili dla nich ponad 500 pilotów.
Ze strony chińskiej padła taka propozycja, którą przekazałem władzom uczelni w Polsce – mówi w rozmowie z „DGP” wicemarszałek Senatu Grzegorz Czelej.
Chiny, ale też inne kraje Azji, to najszybciej rozwijające się rynki lotnicze na świecie, cierpią więc na ogromny niedobór pilotów. Jak pisaliśmy niedawno na Fly4free.pl, w efekcie chińskie linie lotnicze na gwałt potrzebują pilotów i oferują im gigantyczne pieniądze – rzędu nawet 30 tys. USD miesięcznej pensji na rękę. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście: „Najlepszy zawód świata? Pilot. Linie lotnicze się o nich zabijają, a zarobki? Zzieleniejecie z zazdrości”.
Dodaj Fly4free.pl jako preferowane źródło w Google, a nasze artykuły będą częściej pojawiać się w Twoich wynikach wyszukiwania. Możesz to w każdej chwili zmienić.
Szef działu publicystyki we Fly4free.pl, od 2015 roku łączy doświadczenie dziennikarskie z pasją do podróży. Specjalizuje się w tanich liniach lotniczych, analizie regulaminów i wyłapywaniu pułapek na pasażerów. Jako ekspert branży lotniczo-turystycznej regularnie komentuje wydarzenia w mediach. Tworzy cenione teksty, rozmawia z liderami rynku i tłumaczy zawiłości podróżowania w przystępny sposób.
Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych zdaniem naszej redakcji okazji na podróże. Opisujemy oferty znalezione przez nas w internecie i wskazujemy adresy internetowe, pod którymi samodzielnie możesz wykupić podróż lub elementy podróży. Ceny w artykułach są aktualne w chwili publikacji. Możemy otrzymywać wynagrodzenie od partnerów handlowych, do których Cię przekierowujemy.
Komentarze
Zaloguj się na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ahhh, to ta sama uczelnia w której mieli wznowić produkcję Irydy?