Fly4free.pl

Jeden z najlepszych parków rozrywki na świecie ze strefą Harry’ego Pottera pojawi się w Europie? Jest blisko!

Orlando
Foto: Michael Gordon / ShutterStock
Wytwórnia filmowa Universal Studios jest coraz bliżej uzyskania wszystkich pozwoleń na budowę swojego pierwszego parku tematycznego w Europie. Brytyjski rząd pozytywnie odniósł się do zapowiadanego projektu, który ma powstać w środkowej Anglii, niedaleko lotniska Londyn-Luton.

Pod koniec 2023 roku Universal Studios, kultowa amerykańska wytwórnia filmowa, kupiła ogromną działkę o powierzchni około 195 hektarów na obrzeżach Bedford w środkowej Anglii. W komunikacie informującym o transakcji rzecznik studia twierdził, że obszar ten ma duży potencjał „ze względu na doskonałe połączenie komunikacyjne z Londynem i Europą„. Do najbliższego lotniska (Londyn-Luton) można stamtąd dojechać w ciągu pół godziny. To dobra wiadomość dla polskich turystów – port ten wykonuje połączenia na 10 polskich lotnisk.

Sprawdź najlepsze oferty na wczasy
Reklama interaktywna, dane dostarczone 2024-02-28T17:57:00.818Z przez Wakacje.pl

Teren ten został nabyty w celu budowy nowego parku tematycznego. Plany są do tego stopnia poważne, że w ostatni piątek stały się przedmiotem dyskusji w brytyjskiej Izbie Gmin. – Bedford może stać się siedzibą jedynego w Europie parku tematycznego Universalu, zapewniając ogromny dobrobyt i miejsca pracy mojemu okręgowi wyborczemu, a także regionom wschodnim – przekonywał cytowany przez BBC poseł Partii Pracy Mohammad Yasin.

Rzecznik Universal Destinations and Experiences, spółki odpowiedzialnej za parki tematyczne wytwórni przekazał, że plan jest obecnie „na wczesnym etapie badania możliwości stworzenia parku”. Brytyjski sekretarz transportu Mark Harper stwierdził natomiast, że rząd zaoferuje pomoc w realizacji przedsięwzięcia. – Przyjrzymy się bardzo uważnie przedstawionym propozycjom i wiem, że rząd będzie chciał zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby mieć pewność, że ta ekscytująca propozycja dojdzie do skutku – powiedział.

Obecnie Universal Studios posiada pięć parków tematycznych na świecie – Universal Orlando Resort, Universal Studios Hollywood, Universal Studios Japan (Osaka), Universal Beijing Resort i Universal Studios Singapore. Znajdują się w nich strefy poświęcone słynnym produkcjom filmowym i animowanym, takim jak „Szybcy i wściekli”, „Park Jurajski”, „Super Nintendo” czy „Harry Potter”.

Póki co przedstawiciele projektu w Bedford nie podjęli decyzji, które filmy i produkcje mogą stać się inspiracją dla pierwszego europejskiego parku rozrywki Universal Studios. Plany nabiorą rozpędu najpewniej dopiero wtedy, gdy wytwórnia uzyska wszystkie wymagane pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Park może być sporą konkurencją dla położonego w Watford Harry Potter Warner Bros, w którym zgromadzono tysiące eksponatów, z ekranizacji książek o przygodach kultowego czarodzieja.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »