Fly4free.pl

Mamy listę najpiękniejszych plaż świata. Zwycięzca zachwyca rajskimi widokami i… kangurami!

Lucky Bay
Foto: Adwo / ShutterStock
Australijska plaża Lucky Bay została uznana za najpiękniejszą na świecie w tegorocznej edycji rankingu "The World’s 50 Best Beaches", w którym głosy oddawali eksperci i influencerzy. Spośród europejskich destynacji w pierwszej dziesiątce znalazła się "mroczna" plaża Reynisfjara na Islandii.

W tegorocznej edycji plebiscytu „The World’s 50 Best Beaches” jurorami było ponad 750 najbardziej uznanych i doświadczonych influencerów podróżniczych, dziennikarzy czy ekspertów. Decydującymi czynnikami były przede wszystkim piękno samej plaży i warunki pogodowe, ale także nietypowe „dodatki”, które wyróżniają dane miejsce na tle innych.

Australia z najpiękniejszą plażą na świecie

W tegorocznym rankingu wygrała położona na południowym wybrzeżu Australii Zachodniej plaża Lucky Bay (położona nieopodal miasta Esperance). Na długości pięciu kilometrów zachwyca niemal śnieżnobiałym piaskiem i niesamowitą turkusową wodą, a także… przyjaznymi kangurami, które są jej stałymi bywalcami. Średnio przez 303 dni w roku świeci tam słońce, a średnia temperatura wynosi 17,5 stopnia Celsjusza i są to czynniki, które zdaniem ekspertów w dziedzinie podróży umieścili ją na szczycie rankingu.

Na drugim miejscu znalazła się prawdopodobnie „najczęściej fotografowana plaża na świecie”, czyli Anse Source d’Argent na Seszelach. Z krystalicznie czystą, turkusową wodą znakomicie komponują się granitowe głazy i różowawy piasek, dzięki czemu miejsce to zasłużenie zyskało miano raju na ziemi. Plaża znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy La Digue i „oferuje” jeszcze lepsze warunki pogodowe przez cały rok – słońce świeci tam średnio przez 325 dni, a średnia temperatura to 27,8 stopni Celsjusza.

Na najniższym stopniu podium znalazła się niesamowita Hidden Beach na filipińskiej wyspie Palawan. Co świadczy o tym, że jest tak zachwycająca? Niesamowite położenie – znajduje się za wysokimi wapiennymi klifami, dzięki czemu zyskuje wspaniały klimat, a przy tym jest dobrze chroniona przez wiatrem i falami. Co prawda dotarcie do niej nie należy do najłatwiejszych, ale warunki na miejsce wszystko wynagradzają. W ciągu roku słońce świeci tam przez 231 dni, a średnia temperatura to 27,2 stopnia Celsjusza.

Foto: Andrew Atkinson / ShutterStock

Czterech przedstawicieli Europy w czołowej "20"

Za najlepszą plażę położoną w Europie w tegorocznym rankingu uznano jedyną w swoim rodzaju plażę Reynisfjara na Islandii. Jej surowy i wręcz mroczny, ale jednocześnie zachwycający klimat dał jej ósme miejsce w globalnym rankingu. Czarny piasek, lodowce i bazalty kolumnowe to coś, czego nie spotka się tak naprawdę w żadnym innym miejscu na ziemi. Nic dziwnego, że czysta natura i niesamowite konstrukcje są tak doceniane przez wielu fotografów, a piękne zdjęcia wręcz zalewają media społecznościowe.

W czołowej „20” zestawienia najpiękniejszych plaż świata znalazło się jeszcze dwóch przedstawicieli Europy. Na dziewiątym miejscu sklasyfikowano słynną grecką Nawajo, której punktem charakterystycznym jest stary wrak statku z 1983 roku (UWAGA! W tym sezonie kultowa plaża będzie zamknięta do października z powodu zagrożenia w postaci osunięcia się ziemi). Na 11. miejscu z kolei znalazła się Cala Goloritz, czyli jedna z perełek włoskiej Sardynii.

50 najpiękniejszych plaż świata w 2023 roku wg rankingu "The World’s 50 Best Beaches"

1. Lucky Bay (Australia)
2. Source D’Argent (Seszele)
3. Hidden Beach (Filipiny)
4. Whitehaven Beach (Australia)
5. One Foot Island (Wyspy Cooka)
6. Trunk Bay (Wyspy Dziewicze)
7. Honopu Beach (Hawaje)
8. Reynisfjara Beach (Islandia)
9. Navagio Beach (Grecja)
10. Balandra Beach (Meksyk)
11. Cala Goloritze (Włochy)
12. Pipe Creek Sandbar (Bahamy)
13. Pink Beach (Indonezja)
14. Grace Bay (Turks i Caicos)
15. Gardner Bay (Ekwador)
16. McWay Falls Beach (Kalifornia)
17. Turquoise Bay (Australia)
18. Le Morne Beach (Mauritius)
19. Baia do Sancho (Brazylia)
20. Seven Mile Beach (Kajmany)
21. Lanikai Beach (Hawaje)
22. Maya Bay (Tajlandia)
23. Calo des Moro (Hiszpania)
24. Kelingking Beach (Indonezja)
25. Meads Bay (Anguilla)
26. Flamenco Beach (Portoryko)
27. Cayo Arena (Dominikana)
28. Little Hellfire Bay (Australia)
29. Anse Lazio (Seszele)
30. Vaeroy Beach (Norwegia)
31. Horseshoe Bay (Bermudy)
32. Myrtos Beach (Grecja)
33. Hidden Beach (Meksyk)
34. Grand Anse (Grenada)
35. Xpu Ha Beach (Meksyk)
36. San Josef Bay (Kanada)
37. Matira Beach (Polinezja Francuska)
38. Capriccioli Beach (Włochy)
39. Pasjaca Beach (Chorwacja)
40. Boulders Beach (RPA)
41. Salines Beach (Martynika)
42. Champagne Beach (Vanuatu)
43. Praia de Marinha (Portugalia)
44. Balos Beach (Grecja)
45. Achmelvich Beach (Szkocja)
46. Kaputas Beach (Turcja)
47. Radhanagar Beach (Indie)
48. Varadero Beach (Kuba)
49. Piha Beach (Nowa Zelandia)
50. Pink Sand Beach (Bahamy)

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »