Fly4free.pl

Najmniejsze lotnisko w Polsce bije rekordy. I zapowiada trasę, na którą pasażerowie czekają od lat!

Foto: airportl.lubuskie.pl
Dokładnie 7679 pasażerów skorzystało w sierpniu z usług lotniska Zielona Góra-Babimost. A ma być jeszcze lepiej, bo lokalne władze zapowiadają, że jeszcze w tym roku uruchomione ma zostać regularne połączenie do Londynu – informuje serwis Lubuskie.pl.

Dla większości polskich lotnisk taki wynik, jak ten osiągnięty przez lubuski port, nie byłby niczym niezwykłym, ale pamiętajmy, że chodzi o lotnisko, gdzie jeszcze do niedawna jedynym połączeniem były loty krajowe do Warszawy. Tymczasem w te wakacje liczba połączeń wzrosła znacząco: oprócz lotów czarterowych, m.in. do Antalyi, nowe trasy z lubuskiego lotniska uruchamiał też LOT – przewoźnik w sezonie letnim latał z Babimostu do Rijeki oraz Burgas, a także na trasie krajowej do Gdańska. Wszystkie te połączenia sprzedawały się bardzo dobrze.

– W zasadzie każda propozycja, która jest w rozkładzie lotów, staje się hitem. Loty do Gdańska po pierwszych dwóch tygodniach wyglądały optymistycznie: że uda się zbudować wystarczający potencjał. Dzisiaj już nie mamy żadnego problemu, żeby niemal w całości wypełnić samolot. Widać, że Lubuszanie, zielonogórzanie, a także osoby spoza naszego regionu chętnie korzystają z tych połączeń, traktują to jako duże udogodnienie i możliwość szybkiego przemieszczania się – mówi Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Warto w tym miejscu dodać, że sierpień był rekordowym miesiącem dla lubuskiego lotniska, z którego skorzystało o ponad 3200 osób więcej niż w analogicznym miesiącu rok temu. Świetny był też lipiec, gdy z usług lotniska w Babimoście skorzystało 7120 osób.

Nowe trasy jeszcze w tym roku: Londyn i czartery do Egiptu!

Jednocześnie lotnisko planuje jeszcze w tym roku uruchomić nowe trasy. Pierwsza już została ogłoszona: od 21 grudnia uruchomione mają być loty czarterowe z Babimostu do Taby w Egipcie. Połączenie ogłosiło biuro podróży Itaka we współpracy z PMA Aviation.

Druga nowość jest o wiele bardziej ekscytująca: są to zapowiadane już od pewnego czasu loty do Londynu, które z pewnością są najbardziej wyczekiwaną trasą przez pasażerów z Lubuskiego. Tamtejszy samorząd ogłosił przetarg na realizowanie tej trasy, a zainteresowane linie mogą składać oferty do 30 września. Jak czytamy w komunikacie, połączenia do Londynu mają być realizowane przynajmniej 2 razy w tygodniu, w tym co najmniej jedna rotacja w weekend.

– Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę. Mamy też plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu Województwa Lubuskiego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
To już wiem po co postawili obok wielki namiot, zrobią z niego dodatkową poczekalnię ;)
grodek, 17 września 2022, 21:00 | odpowiedz
Fajnie i szczerze Babimostowi gratuluję. Samorządowi lubuskiemu sugeruje uważać na PPL które lubi niszczyć wszystko co osiąga sukces bez ich udziału (vide Modlin albo zmiana prezesa w POZ niedawna) 
Grzes830324, 17 września 2022, 23:33 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »