Fly4free.pl

Najmniejsze lotnisko w Polsce szykuje hitowy kierunek! Czy uda się skusić Wizz Aira?

Foto: Fas Khan / Unsplash
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego rozpisał postępowania na obsługę połączenia z lotniska Zielona Góra-Babimost do Londynu-Luton. Połączenie ma być realizowane 2 razy w tygodniu – informuje serwis wlubuskie.pl.

Lotnisko w Babimoście w ostatnim czasie notuje duże wzrosty, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów – tylko w lipcu z portu skorzystało ponad 7100 osób. I wydaje się, że to nie koniec, bo lubuski samorząd chce, by w siatce lotniska pojawiła się nowa trasa. I to nie byle jaka, bo chodzi o połączenie do Londynu-Luton.

Jak czytamy w serwisie wlubuskie.pl, postępowanie mające wyłonić operatora tej trasy zostało właśnie rozpisane. Czasu nie ma dużo, bo połączenie miałoby ruszyć już 3 października. Loty na tej trasie miałyby być realizowane 2 razy w tygodniu do końca 2023 roku – byłaby to więc trasa całoroczna, a nie tylko sezonowa.

– Londyn to światowa stolica biznesu i finansów. To doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami i inwestorami. Pamiętajmy, że to również miejsce emigracji wielu Polaków. Liczymy, że po korzystnym rozstrzygnięciu postępowania wielu naszych mieszkańców skorzysta z nowego połączenia. Wreszcie bierzemy pod uwagę również aspekt turystyczny – mówi w rozmowie z serwisem Marcin Jabloński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Który przewoźnik skusi się na ofertę samorządu? Skoro to lotnisko Luton, to wydaje się, że murowanym faworytem jest linia Wizz Air, która ma szczególnie mocną pozycję w tym porcie. Na ostateczne wyniki postępowania musimy jednak jeszcze zaczekać.

Przypomnijmy, że do niedawna jedyną trasą z Zielonej Góry było połączenie LOT do Warszawy. W bieżącym sezonie letnim liczba połączeń została jednak zwiększona o kolejne trasy sezonowe, m.in. także obsługiwane przez narodowego przewoźnika loty do Gdańska.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »