Fly4free.pl

Najdłuższa wodna zjeżdżalnia świata na finiszu! 1140 m i aż 4 minuty jazdy!

zjeżdżalnia penang
Foto: Izuddin Helmi / Shutterstock

Odliczasz do trzech i ruszasz w dół, mijając po drodze niezwykłą roślinność i 70-metrowe zbocze, a ostatecznie – ponad kilometr dalej – lądujesz w jednym z basenów parku wodnego. Tak w skrócie ma wyglądać nowa atrakcja turystyczna na malezyjskiej wyspie Penang – najdłuższa na świecie wodna zjeżdżalnia.

W tej chwili wyspa Penang znana jest przede wszystkim z niezwykłej mieszanki kultur i cudownej, bardzo różnorodnej kuchni ulicznej. Mówi się nawet, że żaden wielbiciel dobrego jedzenia nie może w swoim życiu odpuścić wizyty w tym miejscu. Dodatkowo nudzić nie będą się tu także miłośnicy architektury, na których czekają budynki z czasów kolonii brytyjskiej i liczne świątynie. Fani sztuki również się nie zawiodą –  murale z Georgetown znane są na całym świecie. Teraz na listę rzeczy „do zrobienia” ma trafić także zupełnie nowa atrakcja.

Zatopiona wśród drzew zjeżdżalnia ma mieć aż 1140 metrów długości. Co to dokładnie oznacza przeliczając na konkretne przeżycia? Że zjazd w dół trwa przeciętnie aż 4 minuty. W tym czasie można naprawdę solidnie zedrzeć gardło, jeśli tylko adrenalinę przetwarzacie na krzyk. Liczby wskazują też na to, że najprawdopodobniej trafi ona do Księgi Rekordów Guinnessa przebijając obecną posiadaczkę tytułu najdłuższej tego typu atrakcji – zjeżdżalni z Action Park w New Jersey.

Nowa, malezyjska atrakcja również stanie się częścią parku rozrywki. W tej chwili 80 proc. budowy jest już zakończone. Inwestycja była jednak nieco skomplikowana, bo ze względu na ochronę otaczającej przyrody, właściciele parku zdecydowali, że do jej zbudowania nie będą używane żadne ciężkie maszyny, a większość prac wykonano ręcznie.

zjezdzalnia penang
Foto: Escape Theme Park

Według zapowiedzi przedstawicieli Theme Escape Park, pierwsi ochotnicy będą mogli przejechać się zjeżdżalnią już w sierpniu. Oczywiście do dyspozycji gości pozostają też inne atrakcje w obiekcie.

Co najciekawsze, na zjeżdżalnie nie trzeba będzie się wspinać po setkach schodów. Wszystkich spragnionych adrenaliny gości, na sam szczyt zabierze wyciąg krzesełkowy. Nie ma więc obawy, że przejażdżka potrwa krócej niż dojście do punktu startowego.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »