Fly4free.pl

Maroko wreszcie znosi zakaz lotów! Tanie linie mają mało czasu na przywrócenie tras

maroko
Foto: Heidi Kaden / Unsplash
Marokański rząd zapowiedział zniesienie zakazu lotów do tego kraju już od 7 lutego. Na razie musimy jednak poczekać na konkretne wytyczne dotyczące wjazdu, a przede wszystkim – trzymać kciuki, żeby linie lotnicze chciały przywrócić połączenia.

Maroko zdecydowało się wprowadzić zakaz lotów 29 listopada – po tym, jak na świecie pojawił się wariant Omikron, a liczba zakażeń w kraju była wysoka. Decyzja zapadła mimo tego, że aż 2/3 populacji jest w pełni zaszczepionych, co jest jednym z najwyższych współczynników w Afryce. Początkowo miał obowiązywać tylko przez 14 dni, ale był regularnie wydłużany. I choć obecnie obowiązuje do 31 stycznia, wszyscy stracili nadzieję, że obostrzenia zostaną zniesione. A tu niespodzianka.

Zaledwie kilka dni przed upływem tego terminu okazuje się, że Maroko faktycznie ponownie otworzy swoje podwoje, ale od 7 lutego. Informację przekazała marokańska agencja infomracyjna MAP.

– Komitet techniczny bada obecnie niezbędne środki i procedury na poziomie przejść granicznych oraz niezbędne wymagania dla podróżnych – przekazał rząd w komunikacie.

Na ten moment nie wiadomo więc, jakie zasady będą obejmować turystów chcących odwiedzić Maroko. Przed zakazem lotów osoby niezaszczepione musiały wykonać test PCR przed wylotem i test antygenowy po przylocie do Maroka. Osoby zaszczepione były zwolnione z testu przed i musiały wykonać tylko test po przylocie. Czy rząd wróci do tych zasad? Przekonamy się w najbliższych dniach.

Sam fakt zniesienia zakazu lotów przez marokański rząd, nie otwiera jednak drogi do tanich podróży. Zarówno Wizz Air jak i Ryanair wyrzuciły z siatki połączeń ten kierunek i trudno przewidzieć, czy zdecydują się go przywrócić. A nawet jeśli, czy zdążą zrobić to w tak krótkim czasie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »