Fly4free.pl

Mieli jedne z najostrzejszych przepisów, teraz znoszą wszystkie restrykcje wjazdowe związane z COVID-19!

Foto: Marques / Shutterstock
Od 3 października podróżujący do Maroka nie musza już mieć ze sobą świadectwa zaszczepienia lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. To jeden z ostatnich żyjących z turystyki krajów świata, gdzie te obostrzenia utrzymywały się w mocy.

W czasie pandemii koronawirusa Maroko miało jedne z najbardziej restrykcyjnych przepisów wjazdowych, czasem ograniczając wjazdy zagranicznych podróżnych praktycznie do zera. Tak było choćby w zeszłym roku, gdy władze tego kraju w związku z nowym wariantem koronawirusa wprowadziły pod koniec listopada zakaz lotów międzynarodowych. Został on zniesiony dopiero w połowie lutego.

Potem Maroko stopniowo luzowało restrykcje wjazdowe, ale też nie do końca. Jeszcze do niedawna wszyscy podróżujący do tego kraju musieli przy wjeździe pokazywać certyfikat poświadczający zaszczepienie przeciw COVID-19 (trzema dawkami lub dwiema, jeśli od szczepienia nie minęło więcej niż cztery miesiące) lub negatywny wynik testu PCR, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed podróżą.

Teraz na szczęście te przepisy się zmieniły. Jak informuje „Independent”, w zeszły piątek władze Maroka ogłosiły, że od 3 października testy i certyfikaty szczepień przy wjeździe do Maroka nie są już wymagane. Jedyny wymóg, jaki muszą spełnić turyści, to wydrukowanie i wypełnienie specjalnego formularza lokalizacyjnego, który należy oddać po przylocie na lotnisku.

Jak czytamy w „Independent”, na świecie pozostało jeszcze 27 krajów, które wciąż stosują jakieś formy restrykcji wjazdowych związanych z pandemią koronawirusa wobec podróżnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
27 krajów nadal pobiera ,,prowizję farmaceutyczną" zatem proszę je wszystkie wymienić co by społeczność miała świadomość gdzie ciemnota zezwala sobą rządzić(heh).
Semen6969, 6 października 2022, 13:16 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »