Fly4free.pl

Maroko wydłuża zakaz lotów. Zapomnij o wyjazdach tam w najbliższym czasie

Foto: kudla / Shutterstock
Władze Maroka zdecydowały się przedłużyć zakaz pasażerskich lotów międzynarodowych przynajmniej do 31 grudnia. Powodem jest oczywiście omikron, czyli nowy wariant koronawirusa.

Północnoafrykański kraj był jednym z pierwszych na świecie, który wprowadził tak radykalne restrykcje – już 29 listopada ogłoszono wprowadzenie zakazu lotów do Maroka, który miał obowiązywać do 13 grudnia. Teraz jednak miejscowe władze ogłosiły, że został on przedłużony na prawie 3 kolejne tygodnie, a więc do 31 grudnia. Oznacza to, że wszelkie podróże lotnicze do tego kraju w okresie świąteczno-sylwestrowym będą niemożliwe.

Zakaz dotyczy też podróży promów morskich z Hiszpanii i Francji. Wiele wskazuje na to, że linie lotnicze w dalszym ciągu będą realizowały loty repatriacyjne po przybyszów z innych krajów, którzy „utknęli” w Maroku.

Zakaz lotów nie wpłynie na plany Ryanaira i Wizz Aira, które już wcześniej zawiesiły na dłużej swoje bezpośrednie połączenia z Polski do Maroka. Połączenie Ryanaira z Krakowa do Agadiru ma obecnie być wznowione 6 lutego, a trasa Wizz Aira z Warszawy do Marrakeszu ma według obecnych planów wystartować 4 lutego.

Liczące 22 mln mieszkańców Maroko ma jeden z największych współczynników zaszczepienia przeciw COVID-19 w Afryce – ponad 70 procent populacji jest zaszczepiona.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »