Fly4free.pl

Marokańska majówka! Marrakesz, Rabat, Casablanca z Warszawy za 509 PLN. Loty i pociągi

509 PLN
Oferta nieaktualna
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: ESB Professional / Shuttertock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Zakosztujcie egzotycznej kuchni (gotowane ślimaki oraz marokański tażin) na placu Dżami al-Fana w Marrakeszu. Zróbcie zakupu na suku w stolicy Maroka – Rabacie, a na deser odpocznijcie w ekskluzywnym 5* hotelu w Casablance. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na was podczas wyjazdu w okresie tegorocznej majówki. Szykuje się super przygoda!

Najważniejszym elementem przygotowanej przeze mnie oferty są loty ze stolicy Polski do Marrakeszu, do którego podróżować będziecie na przełomie kwietnia i maja. Co z pozostałymi opcjami transportu? Przyszykujcie się na 3 przejazdy marokańskimi pociągami, pomiędzy Marrakeszem, Rabatem i Casablancą.

Bezpośredni lot z Warszawy do Maroka trwać będzie 4 godziny i 30 minut – bądźcie gotowi na długi czas spędzony w powietrzu. W linii Wizz Air w najniższej cenie (472 PLN) na pokład samolotu zabrać możecie mały bagaż podręczny.

Termin podróży: 26 kwietnia – 6 maja
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny

Koszt biletów lotniczych oraz kolejowych, obejmujących całą wycieczkę, to 509 PLN za osobę.

Plan podróży:
Warszawa – Marrakesz 26.4
Marrakesz – Rabat 29.4
Rabat – Casablanca 2.5
Casablanca – Marrakesz 6.5
Marrakesz – Warszawa 6.5

Ceny za przejazdy pomiędzy marokańskimi miastami są stałe i wynoszą odpowiednio: 49 DHS (ok. 20 PLN) z Marrakeszu do Rabatu, 40 DHS (ok. 16 PLN) z Rabatu do Casablanki oraz 49 DHS (ok. 20 PLN) z Casablanki do Marrakeszu. Bilety kupicie w kasie na dworcu lub z wyprzedzeniem na stronie kolei marokańskich oncf-voyages.ma (obecnie dostępne są kursy do 16 kwietnia).

casablanca pociag
Foto: https://www.oncf-voyages.ma
pociąg marrakesz
Foto: https://www.oncf-voyages.ma/

Hotelod 216 PLN/pokój/noc

W Marrakeszu polecam wam zatrzymać się w 3* hotelu Almas. To doskonale oceniany obiekt (średnia ocen to 8.2 / 10), położony blisko centrum miasta.

noclegi marrakesz

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

W Rabacie rozważcie noclegi w noclegi w 3* Onomo Hotel Rabat Medina.

noclegi rabat

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast w Casablance rekomenduję wam noclegi w ekskluzywnym 5* Movenpick Hotel Casablanca

spanie cassablanca

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zwiedzać Marrakesz?

Marrakesz to niezwykłe miasto, w którym życie kręci się wokół placu Dżami al-Fana, znajdującego się w samym środku medyny. W ciągu dnia warto się tutaj wybrać i pospacerować po pobliskim suku (tradycyjne arabskie targowisko). Ostrzegam, nie dajcie się naciągnąć na wysokie ceny, oferowane turystom: „walczcie” o swoje i targujcie się z miejscowymi o lepszą cenę. Nie jest to nic złego: targowanie się należy do tutejszej kultury.

Pusty za dnia plac, wieczorem zmienia się w ogromną restaurację pod gołym niebem. Nie możecie tego przegapić: gotowane ślimaki, barani móżdżek, tradycyjny marokański tażin oraz świeżo wyciskany sok z owoców, dostępny praktycznie u każdego sprzedawcy – takie kulinarne doznania na długo zapadną wam w pamięć.

Co jeszcze warto zobaczyć w Marrakeszu? Charakterystycznym punktem miasta jest meczet Koutoubia, z wysokim na 69 metrów minaretem (nie sposób go nie zauważyć, zbliżając się do medyny). Nie zapomnijcie także o odwiedzinach w okolicach nekropolii Sadytów – to bogato zdobione grobowce, które warto zobaczyć ze względu na atrakcyjną architekturę. Jednak Marrakesz to nie tylko meczety i targ; to także wspaniałe ogrody! Wspomnę o dwóch, które należy zobaczyć: Jardin Majorelle oraz Menara Gardens.

Foto: marcin jucha / Shuttertock.com

Co robić w Rabacie?

Zatrzymując się w marokańskiej stolicy, będziecie mieli czas na zobaczenia głównych atrakcji Rabatu oraz spacery wzdłuż wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Niedokończona Wieża Hasana, która pierwotnie miała mieć wysokość 80 metrów, a jej budowa zatrzymała się na niespełna 45 m – to symbol miasta, którego nie możecie ominąć. Kolejnym jest Stare Miasto, które charakteryzuje się błękitno-białymi domkami. Jak w każdym marokańskim mieście, tak i tutaj opłaca się targować, aby ugrać lepszą cenę. Ponadto w Rabacie należy zwiedzić ruiny Szalla, pałac królewski Dar el-Makhzen, Mauzoleum Muhammada V, które znajduje się w kompleksie zabytków z Wieżą Hassana oraz meczet Essouna Grand.

Foto: kicimici / Shutterstock

Co robić w Casablance?

W najsłynniejszym z nazwy (i historii filmowej) mieście Maroka spędzicie 4 noce, w okresie od 2 do 6 maja. Wybrałem dla was zakwaterowanie w 5* Movenpick Hotel Casablanca. W luksusowym hotelu zrelaksujecie się po wizycie w centrum Casablanki. Jakie miejsca powinniście odwiedzić? Casablanca Cathedral, Royal Palace, medynę z tutejszym targiem oraz wisienkę na trocie – Meczet Hasana II, który znajduje się na sztucznym nasypie ponad wodami Oceanu Atlantyckiego. Do świątyni przylega minaret o wysokości 210 metrów, co czyni go drugim pod względem wysokości minaretem na świecie i najwyższą budowlą w Maroku.

Foto: Ruslan Kalnitsky / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Marrakesz i okolice – wskazówki i porady praktyczne naszych czytelników.

  • Wolicie porady w formule relacji? W takim razie sprawdźcie Rabat na Maroko, w wykonaniu naszej czytelniczki Antares.

  • Ogromne marokańskie kompendium wiedzy znajdziecie pod tym linkiem – zapraszam.

  • Z tym poradnikiem nie będziecie mieli problemu ze spakowaniem się w bagaż podręczny o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm.

  • Do Maroka zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut, aby nie tracić pieniędzy na niekorzystnych przewalutowaniach.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Wynajmijcie XOXO WiFi aby cieszyć się tanim i bezpiecznym Internetem w czasie podróży. Bez roamingu, zawsze z najlepszym zasięgiem!

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Dirham marokański to ~0,4 zł więc ceny podane są błędnie. Autor przeliczył tak jakby to był Dirham ZEA!
mars72, 27 lutego 2020, 11:18 | odpowiedz
Witam. Ceny zostały przeliczone przy pomocy google, w momencie pisania artykułu. Sprawdziłem ponownie i stwierdzam, że mars72 masz rację. Poprawiam ceny w tekście, dziękuję za zwrócenie uwagi.
mars72 Dirham marokański to ~0,4 zł więc ceny podane są błędnie. Autor przeliczył tak jakby to był Dirham ZEA!
Paweł Iwanczenko, 27 lutego 2020, 11:24 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »