Fly4free.pl

Malta znosi wszystkie restrykcje! Wjedziesz tam bez testu i certyfikatu

Foto: Dragan Adoroarte / Shutterstock
Od 25 lipca przy wjeździe na Maltę nie trzeba już pokazywać certyfikatu zaszczepienia ani negatywnego wyniku testu na koronawirusa, by uniknąć kwarantanny. To jeden z ostatnich typowo urlopowych krajów południa Europy, który znosi restrykcje wjazdowe.

Gdy jedne kraje zaczynają powolutku przywracać część restrykcji w związku ze zwiększoną liczbą zakażeń (jak Cypr, który przywrócił noszenie maseczek w niektórych miejscach), inne państwa decydują się na luzowanie obostrzeń. Także tych najbardziej dolegliwych, czyli dotyczących warunków wjazdu do danego kraju.

Teraz Malta jest jednym z ostatnich krajów w UE, które decydują się na zniesienie wszelkich restrykcji wjazdowych. Jak informuje organizacja Visit Malta, od 25 lipca wszyscy podróżni udający się do tego kraju nie będą już musieli przedstawiać przy wjeździe certyfikatu zaszczepienia, dokumentu potwierdzającego bycie ozdrowieńcem ani negatywnego wyniku testu PCR/antygenowego (to dla osób niezaszczepionych).

Malta bardzo długo w czasie pandemii miała jedne z najbardziej restrykcyjnych koronawirusowych obostrzeń wjazdowych. Teraz je znosi i trzeba przyznać, że robi to w „ciekawym” momencie, gdy liczba zakażeń w całej Europie rośnie. Podobnie jest na Malcie, choć nie tak mocno jak w innych krajach. W ostatnich 7 dniach według danych WHO na Malcie zanotowano 3769 nowych zakażeń koronawirusem. Z drugiej strony Malta jest krajem z jednych z najwyższych odsetek osób zaszczepionych – w pełni zaszczepione jest 93,9 procent społeczeństwa, a kolejne 80,5 procenta przyjęło dawkę przypominającą.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »