Fly4free.pl

Kolejny kraj Azji Południowo-Wschodniej otwiera granice. To oni słyną z najlepszego street foodu

malezja
Foto: Vladimir Zhoga / Shutterstock
Jeden z ulubionych krajów backpackerów i jeden z nawiększych hitów wśród Azji Południowo-Wschodniej lada moment ma wrócić na turystyczną mapę świata. Rząd Malezji ogłosił nową, oficjalną datę otwarcia granic. Turyści będą mogli pojawić się tu już za kilka tygodni – 1 kwietnia.

Kosmpolityczne i wielokulturowe Kuala Lumpur, bezcłowa wyspa Langkawi, imponujące Batu Caves czy Georgetown ze swoimi muralami albo Penang uznawane za miejsce z najlepszym street foodem świata (przy okazji polecamy nasz gastro-reportaż z wyspy Obiad za 5 PLN, lody z fasolą i kurczak, który śni się po nocach. Czy Penang to faktycznie kulinarny raj?”) – Malezja ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Niestety, od wybuchu pandemii przez wiele miesięcy pozostawała zamknięta – przynajmniej w kontekście wyjazdów turystycznych. Wyjątkiem był jedynie testowy program, który pozwalał podróżować na wyspę Langkawi. Teraz władze obiecują, że wreszcie się to zmieni.

Malezyjski rząd ogłosił, że już od 1 kwietnia granice zostaną otwarte, a międzynarodowi turyści znów będą mogli zwiedzać Malezję. Już teraz wiadomo jednak, że każdy będzie musiał spełnić pewne warunki, żeby przekroczyć granicę.

Przede wszystkim wymagane będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Turyści będą musieli wykonać test PCR nie wcześniej niż 72 h przed przekroczeniem granicy. Dodatkowo, na miejscu będą zobowiązani zrobić drugi test – antygenowy w ciągu 24 h od przyjazdu do kraju. Trzeba będzie również wypełnić formularz wjazdowy. Jeśli chodzi o osoby zaszczepione, to tutaj lista zasad się kończy.

W gorszej sytuacji są osoby niezaszczepione, bowiem muszą dodatkowo liczyć się z kwarantanną.

Przypomnijmy jednak, że kilka tygodni temu malezyjski rząd szacował, że otwarcie nastąpi 1 marca. Zapowiedź nie została jednak spełniona, a data przesunięta. Nowy termin tym razem ma jednak być ostateczny – został również przekazany liniom lotniczym, które już dostosowują swoje rozkłady. Pozostaje nam więc trzymać kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »