Fly4free.pl

Madera wprowadza bezpłatne testy dla wylatujących. Za darmo unikniesz kwarantanny w Polsce!

Madera panorama okolicy
Foto: Balate Dorin / Shutterstock

Rząd Madery wprowadził nowe zasady dotyczące bezpłatnych testów na koronawirusa dla turystów. Każdy z podróżnych będzie miał bowiem możliwość skorzystania z darmowego badania przed wylotem do swojego kraju, jeśli ten wymaga go do wjazdu lub zwolnienia z kwarantanny. Jest jednak jeden warunek.

Wiadomość, którą potwierdzają już lokalne organizacje turystyczne ucieszy wielu turystów, którzy wracając z Madery musieliby wykosztować się na test zwalniający ich z kwarantanny po powrocie do kraju.

– Wszyscy pasażerowie, którzy przeprowadzili test PCR przed przybyciem na lotnisko w regionie na własny koszt, będą mogli skorzystać z szybkiego testu antygenowego lub testu PCR na SARS-CoV-2, przy opuszczaniu Regionu Autonomicznego Madery, gdyby zaistniała potrzeba przedłożenia nowego testu w kraju docelowym, a opłaty za ten nowy test ponosi rząd regionalny – czytamy w oficjalnym komunikacie. –  W tym celu podróżni powinni zarejestrować się na stronie www.madeirasafe.com, dołączyć wynik testu przeprowadzonego w miejscu pochodzenia, a wypełniając ankietę wyrazić potrzebę przeprowadzenia nowego testu przy opuszczaniu Autonomicznego Regionu Madery, bezpłatnie dla podróżnego.

Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z komunikatem, bezpłatny test przysługuje jedynie tym osobom, które nie skorzystały z bezpłatnego testowania po przylocie na wyspę. Dlatego warto dobrze przemyśleć wykorzystanie tej opcji, bo akurat Polakom nie musi się ona wcale opłacać.

Przylatując na Maderę musimy bowiem przedstawić negatywny wynik testu PCR, który w Polsce kosztuje ok. 400-500 PLN. Natomiast wracając do Polski wystarczy nam test antygenowy, który wykonacie już w okolicach 130-150 PLN (można go zrobić przed przyjazdem lub do 48 h po powrocie). W efekcie zdecydowanie lepiej będzie skorzystać z darmowego testu po przylocie niż przy wylocie – w ten sposób oszczędzamy znacznie więcej.

Wyjątek mogą stanowić podróże z przesiadką, na którą i tak musimy zrobić test PCR przed wylotem z Polski. Wtedy bezpłatny test możemy bez problemu zostawić sobie na powrót i będzie to dla nas niewątpliwa oszczędność.

Przypominamy jednocześnie, że testy na Maderze nie obowiązują osób zaszczepionych i ozdrowieńców. Podobnie zresztą jak kwarantanna w Polsce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »