Fly4free.pl

Co za dzień! Jedna z najpiękniejszych wysp UE rezygnuje z testów dla wszystkich!

Foto: Alberto Loyo / Shutterstock
Mamy dla was kolejne dobre wieści – szczególnie jeśli jesteście niezaszczepieni. Madera jest kolejnym miejscem w UE, które postanowiło znieść obowiązek testów dla wszystkich podróżnych.

To już druga taka wiadomość tylko w ciągu jednego dnia. Rano informowaliśmy was, że Szwecja jako pierwszy kraj w UE zdecydował, że zarówno osoby zaszczepione jak i te, które się na to nie zdecydowały, będą mogły wjechać do kraju bez żadnych obostrzeń. Teraz okazuje się,nże tym samym tropem idzie jedna z najpiękniejszych wysp Europy. 

Madera bez testów dla wszystkich

Autonomiczny region Madery już niejednokrotnie zachowywał się inaczej niż reszta Europy. Na przykład na samym początku pandemii, gdy wszyscy zaczęli wymagać testów, Madera była jednym z nielicznych miejsc, które oferowały je bezpłatnie – już po przylocie. Nie trzeba było więc wydawać pieniędzy i martwić się testem przed wyjazdem. 

Ostatnio poszła jednak w inną stronę. Zaledwie kilkanaście dni temu Madera była jednym z pierwszych krajów, które zaczęły bezwzględnie wymagać od podróżnych posiadania zarówno pełnego cyklu szczepień jak i dawki przypominającej. A teraz mamy zwrot o 180 stopni. Wszyscy podróżni mogą już wjeżdżać tu bez żadnych obostrzeń. Zarówno ozdrowieńcy,zaszczepieni jak i nie zaszczepieni nie muszą już przedstawiać negatywnego wyniku testu. Trzeba jedynie pamiętać o wypełnieniu formularza. 

Informację potwierdza także Ministerstwo Spraw Zagranicznych. 

Obecnie nie obowiązują żadne restrykcje dotyczące wjazdu na terytorium Regionu Autonomicznego Madery – informuje MSZ. – Przed podróżą na Maderę należy wypełnić kwestionariusz MadeiraSafe, osobno dla każdego pasażera, który ukończył 11 lat. 

Portugalia zniosła, ale nie dla wszystkich

Warto przypomnieć, że zaledwie kilka dni temu decyzję o zniesieniu testów podjęła także Portugalia kontynentalna. 

Nowe zasady objęły jednak wyłącznie ozdrowieńców i osoby zaszczepione. Niezaszczepieni dalej muszą przedstawiać negatywny wynik testu. Akceptowane są zarówno testy PCR jak i antygenowe.  

Bez zmian pozostaje również sytuacja na Azorach. Osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą wjechać tu bez żadnych obostrzeń.

Pozostaje jednak trzymać kciuki, że i oni zdecydują się na podobny krok. 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Głos rozsądku oby inni poszli w tym kierunku. 
Julian13, 9 lutego 2022, 2:42 | odpowiedz
Jak szybko się zamknęli, tak szybko otworzyli.
smgpl, 9 lutego 2022, 9:19 | odpowiedz
Avatar użytkownika
 Bo wzięli w łapę podwójnie. Najpierw od Fajzera, a potem od hotelarzy.
smgpl Jak szybko się zamknęli, tak szybko otworzyli.
Pre3, 9 lutego 2022, 18:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »