Fly4free.pl

Ale wieści! Pierwszy kraj w Europie znosi testy także dla niezaszczepionych

Foto: Andrey Scherbukhin / Shutterstock
Ta wiadomość ucieszy wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przyjęcie szczepionki. Szwecja będzie pierwszym krajem Europy, który znosi obowiązek testów dla wszystkich podróżujących, a więc niezależnie od statusu szczepienia.

W ostatnich dniach sporo krajów zdecydowało się poluzować swoje zasady wjazdowe. Większość jednak dotyczyła wyłącznie osób zaszczepionych, które już niemal we wszystkich krajach UE nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu. Ale Szwecja idzie o krok dalej i po prostu rezygnuje z testowania kogokolwiek.

Decyzja zapadła na nadzwyczajnym posiedzeniu rządu. Szwedzkie władze zdecydowały, że najwyższy czas, aby znieść obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu wobec wszystkich podróżujących z UE/EOG.

Najpierw zrobiono to wobec zaszczepionych i ozdrowieńców (już 21 stycznia), a od 9 lutego nowe zasady obejmą także niezaszczepionych. To świetna wiadomość, bowiem do tej pory musieli oni wykonać badanie PCR (nie wcześniej niż 72 h przed podróżą) lub test antygenowy (nie wcześniej niż 48 h przed). Teraz nie muszą się już tym przejmować.

– Decyzja zapadła w oparciu o opinię szwedzkiej Agencji Zdrowia Publicznego, która stwierdziła, że takie obostrzenie nie jest już dłużej proporcjonalne ani potrzebne – czytamy w oświadczeniu rządu.

Rząd podkreślił też, że będzie to ogromna ulga nie tylko dla podróżnych i obywateli, ale także dla służb mundurowych.

Wreszcie będą mogli zająć się innymi sprawami niż kontrolowanie przyjeżdżających do kraju ludzi – wyjaśniają szwedzkie władze.

To nie koniec dobrych wiadomości. Szwecja zdecydowała się również znieść obostrzenia wewnątrz kraju.

W efekcie nie będą już obowiązywać limity w restauracjach, na imprezach sportowych czy wydarzeniach kulturalnych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Brawa dla Szwecji!
Hansu, 8 lutego 2022, 12:19 | odpowiedz
I to jest bardzo dobra wiadomość😀
Marcin Lipsa, 8 lutego 2022, 15:00 | odpowiedz
Podobno Madera też znosi wszystkie ograniczenia. Proszę o potwierdzenie... 
Marcin Lipsa, 8 lutego 2022, 15:07 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »