Fly4free.pl

Nie masz pomysłu na podróż? Ta linia wybierze loty…za Ciebie

Foto: Alan Angelats / Unsplash
Chciałbyś dokądś polecieć, ale nie bardzo wiesz dokąd? Lufthansa wychodzi z rozwiązaniem problemu i wznawia program Lufthansa Surprise. Dzięki niemu możecie kupić loty "w ciemno" od 69 EUR.

Na pewno znacie to uczucie – „pojechałbym gdzieś, ale dokąd?”. Większość naszych czytelników szuka wtedy po prostu jakichś tanich lotów i… rusza w drogę. A gdyby tak linia lotnicza wybrała cel za nas? Dokładnie tak działa program Lufthansa Surprise.

Chętni wybierają, skąd chcą lecieć (niestety dostępne są tylko lotniska we Frankfurcie i Monachium), potem zaznaczają kategorie, które pasują do ich stylu podróżowania – np. zabytki i sztuka, warte zobaczenia, świetne plenery, miejska przygoda, dla par, w stronę słońca czy imprezowanie. Do tego dochodzi jeszcze preferowana data podróży i możemy już… płacić. Ceny biletów w obie strony zaczynają się od 69 EUR (czyli ok. 322 PLN), a najdroższe znajdziecie za 99 EUR (ok. 462 PLN).

W tej cenie dostajemy bilet na podróż w klasie ekonomicznej z bagażem podręcznym do 8 kg. Wiadomo też, że wyjazd nie będzie krótszy niż 18 godzin, ale też nie dłuższy 36 godzin. Miejsce docelowe poznajemy tuż po opłaceniu rezerwacji.

Lufthansa chwali się, że pasażerowie, którzy zdecydowali się na taki zakup zaoszczędzili średnio 353 EUR na osobę.

Warto jednak przypomnieć, że Lufthansa nie jest jedyną firmą, która stawia na tajemnicze podróże. Przed pandemią rynek takich wyjazdów rozwijał się całkiem prężnie. Na przykład linia Eurowings nazwała taką usługę Blind Booking. Było też biuro podróży „Get Lost Travel”, które wysyłało na równie tajemnicze wyprawy, ale w wersji bardziej przygodowej. Jeden z brytyjskich portali gromadzących zakupy grupowe sprzedawał tajemnicze wyjazdy dla dwojga, które mogły obejmować zarówno Paryż, jak i… Bali. I to za 99 GBP

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »