Fly4free.pl

WOW! Ziemia Ognista: loty (w październiku) do Ushuaii z Berlina za 2552 PLN. Buenos Aires w bonusie

2552 PLN
Foto: saiko3p / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Chcecie przeżyć przygodę, o której będziecie mogli opowiadać z zachwytem? W takim razie wybierzcie się na sławną Ziemię Ognistą! Na „prawie” samym końcu świata, czekają na was zapierające dech w piersiach widoki oraz obcowanie z przyrodą – prawda, że brzmi interesująco? Przy okazji będziecie mieli okazję zwiedzić Buenos Aires 😉

Do Ameryki Południowej wybrać się będziecie mogli w październiku, tuż zza naszej zachodniej granicy, z lotniska Berlin Brandenburg. Podróż do Argentyny składać się będzie z dwóch etapów.

Pierwszym z nich będzie przelot ze stolicy Niemiec do Buenos Aires. Trasę tę pokonacie na pokładach samolotów linii Air France, z krótkimi przesiadkami na paryskim lotnisku Charles de Gaulle. Natomiast drugim etapem będzie przelot ze stolicy Argentyny na słynną Ziemię Ognistą (Ushuaia). Bezpośredni lot w każdą ze stron obsługiwać będzie maszyna linii Aerolíneas Argentinas.

Bez dodatkowych kosztów zabrać ze sobą będziecie mogli bagaż podręczny oraz jeden przedmiot osobisty (mały plecak lub damską torebkę). Ważne! Samoloty z Europy lądują na lotnisku Buenos Aires-Ezeiza, natomiast loty krajowe obsługiwane są z portu lotniczego Jorge Newbery.

Co w przypadku, gdy lot nie dojdzie do skutku z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa? W Air France macie możliwość darmowej zmiany terminu, zwrotu gotówki lub odebrania vouchera (na kwotę rezerwacji) do wykorzystania przy przyszłym zakupie biletów. Więcej informacji na ten temat znajdziecie pod tym linkiem. Natomiast w Aerolíneas Argentinas macie możliwość darmowej zmiany terminu lotu lub do zwrotu gotówki. Informacje na ten temat znajdziecie tutaj.

Termin podróży: 12 (13) – 27 (28) października
Linie lotnicze: Air France, Aerolíneas Argentinas
Bagaż: podręczny oraz przedmiot osobisty (mały plecak lub damska torebka)

Za wszystkie loty składające się na tę niesamowitą podróż zapłacicie tylko 2552 PLN za osobę.

Przykładowe terminy lotów:
Berlin – Buenos Aires 12.10
Buenos Aires – Ushuaia 16.10
Ushuaia – Buenos Aires 23.10
Buenos Aires – Berlin 27.10

Hotelod 187 PLN/2 osoby/noc

W stolicy Argentyny polecam wam noclegi z codziennymi śniadaniami w 4* NH Buenos Aires Tango. Hotel położony jest w odległości nieco ponad 1 km od najstarszego placu miasta (Plaza de Mayo) oraz mostu Puente de la Mujer.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Natomiast w Ushuaii rekomenduję wam noclegi z codziennymi śniadaniami w hotelu Monaco, który mieści się w samym centrum miasta. Na miejscu zapewniony będziecie mieli dostęp do sieci WiFi, a odległość od portu lotniczego wynosi niespełna 5 km.

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Samochód1166 PLN/7 dni

Po przylocie do Ushuaii rekomenduję wam wypożyczyć samochód, dzięki czemu łatwiej będzie się wam poruszać po okolicy. Ceny wynajmu auta „na końcu świata” zaczynają się już od 167 PLN/doba.

Ziemia Ognista czeka!

Ten niezwykły archipelag leżący u południowych wybrzeży Ameryki Południowej, od której oddzielony jest Cieśniną Magellana, przyciąga turystów spragnionych niesamowitych doznań płynących z obcowania z przyrodą. Jeżeli zastanawiacie się, czy naprawdę warto tutaj przylecieć? To odpowiem prosto i stanowczo, że tak!

Już samo otoczenia miasta przyprawi was o swego rodzaju zawrót głowy, bowiem w jego bliższym i dalszym sąsiedztwie znajduje się wiele lodowców. Zapewne chcielibyście zobaczyć któryś z bliska? W takim razie polecam wam całodzienną wycieczkę pod lodowce Ojo del Albino oraz Vinciguerra, u podnóża których mieści się Laguna Esmeralda. Szlak swój początek ma pod schroniskiem Refugio de los Humedales, skąd ruszycie w drogę – trasa trekkingowa liczy sobie prawie 6 km w jedną stronę. Po drodze będziecie mijać wiele punktów widokowych – nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatu.

Pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń dostarczy wam także trekking spod schroniska Refugio de Montaña, gdzie po przejściu nieco ponad 2 km natraficie na trzy miejsca do podziwiania krajobrazu i Kanału Beagle. Rekomenduję kontynuować wędrówkę, którą zwieńczy niespełna 3 km pętla biegnącą u podnóża Martial Mountains (Góry Walki).

Czy to wszystko? Ależ skąd, ale naprawdę trudno opisać wszystkie piękne miejsca, które znajdują się w tym rejonie Argentyny. Pamiętajcie także, aby zajrzeć do Parku Narodowego Ziemi Ognistej, na którego terenie znajduje się wiele malowniczych miejsc, jak choćby jezioro Fagnano. Jeżeli będziecie chcieli nieco odsapnąć od chodzenia po górach, to za 50 EUR (ok. 229 PLN) wykupcie sobie wycieczkę statkiem po Kanale Beagle. Z jego pokładów będziecie mogli podziwiać na przykład pingwiny oraz lwy morskie!

Jako ciekawostkę dodam, że Ushuaia to także miejsce startu statków, które zabierają co zamożniejszych podróżnych na Antarktydę! Myślicie, że żartuję? Nic z tych rzeczy, ceny rejsów na szósty kontynent zaczynają się bagatela od 4,600 USD (ok. 17,5 tys. PLN)! Ale spokojnie, nikt wam nie każe brać kredytu, no chyba że chcecie 😉 Jak wygląda taka podróż? Odsyłam was do relacji naszego użytkownika nelciowata, który „szarpnął” się na owy rejs.

Foto: ovgabor79 / yayimages.com
Foto: Jefferson Bernardes / Shutterstock
Foto: Patrick Poendl / Shutterstock
Przydatne informacje
 • Ze względu na odległy czas rozpoczęcia podróży i dużą zmienność przepisów nie podajemy konkretnych informacji dotyczących obostrzeń w Argentynie. Natomiast aktualne restrykcje i ograniczenia na wyspie, spowodowane pandemią koronawirusa, możecie śledzić pod tym linkiem

 • Na moment pisania artykułu, podróżując tranzytem przez Berlin obywatele Polski, nie muszą przedstawiać negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

 • Zastanawiacie się, co jeszcze warto zobaczyć w rejonie Ushuaii? Sprawdźcie rekomendacje naszych użytkowników, którzy mieli okazję gościć na terenach Ziemi Ognistej.

 • Planujcie ruszyć w góry? W takim razie polecam wam zaopatrzyć się w aplikację maps.me, która idealnie nadaje się pieszych wędrówek.

 • Nasi użytkownicy byli także w Buenos Aires, sprawdźcie, jakie atrakcje rekomendują, a co warto pominąć w trakcie zwiedzania stolicy Argentyny.

 • Liczycie na steka w Buenos Aires? Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się na owy przysmak w stolicy kraju.

 • Dowiedzcie się także, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.

 • Preferujcie transport własnym autem? Sprawdźcie jedną z najtańszych opcji parkingowych w okolicy lotniska Brandenburg.

 • Przed podróżą przeczytajcie nasz poradnik, jak efektywnie spakować się w małą walizkę.

 • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

 • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

 • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Uważajcie z Ushuaia. Jeśli nie wyruszycie stamtad w drogi rejs na Antarktydę nie ma tam na prawdę nic do roboty. Samo miasto biedne, brzydkie i nudne. Baza noclegowa fatalna a niejasne kursy waluty argentynskiej mogą przyprawić o zawrót głowy. Brzmi pięknie Ziemia Ognista, ale na prawdę nie ma tam nic do roboty!
Aufrucy, 29 kwietnia 2021, 21:57 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Zachęta Pawła uzupełniona o informacje choćby z takiej Wikitravel na pewno jest mocniejsza niż zniechęcanie przez Aufrucego
Alborz1, 30 kwietnia 2021, 9:12 | odpowiedz
Avatar użytkownika
W takim razie jedźcie i przekonajcie się sami. I weźcie dużo wymienialnych pieniędzy!
Aufrucy, 30 kwietnia 2021, 18:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Wprawdzie byliśmy już prawie 2 lata temu, ale z chęcią tam wrócimy na parę dni aby się poszlajać  "w tak pięknych okolicznościach przyrody" po okolicach. Co kto lubi i co kto szuka. Nas Ziemia Ognista urzekła. Na Antarktydzie też "nie ma nic do roboty", a ciągnie tam ogromnie i trzeba odkładać pieniądze na rejs. Może się uda w końcu :) My polecamy Ushuaie i całą Patagonię.
Picolo, 1 maja 2021, 10:40 | odpowiedz
Dzięki :)  
Alborz1 Zachęta Pawła uzupełniona o informacje choćby z takiej Wikitravel na pewno jest mocniejsza niż zniechęcanie przez Aufrucego
Paweł Iwanczenko, 4 maja 2021, 10:23 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »