Fly4free.pl

Wyjazd inny niż wszystkie! Tanie loty do Kijowa z Krakowa za 67 PLN + wycieczka do Czarnobyla za 396 PLN

67 PLN
czanrobyl
Zamów powiadomienia o takich ofertach
Foto: Pe3k / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Skorzystajcie z atrakcyjnej ceny lotów do Kijowa i połączcie zwiedzanie stolicy Ukrainy z odkrywaniem tajemniczej Zony w Czarnobylu. To pomysł na wyjątkową podróż, której nie zapomnicie do końca życia! Poznajcie wspaniałe miasto oraz elektrownię, która zapisała czarną kartę w historii Europy.

Wylot zaplanowany jest na 19 listopada z portu lotniczego Kraków-Balice. W Kijowie spędzicie 6 nocy. Do Polski wrócicie 25 listopada. Loty odbywają się na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair. Pamiętajcie, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać ze sobą bagaż podręczny. Jeśli macie problemy ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik, a poradzicie sobie z łatwością!

Termin podróży: 19-25 listopada
Wylot z: Krakowa
Linia lotnicza: Ryanair
Bagaż: podręczny

Hotel162 PLN/2 osoby/ noc

W Kijowie zatrzymajcie się świetnie usytuowanym apartamencie o wysokim standardzie. Do waszej dyspozycji zostanie oddana duża sypialnia, łazienka, kuchenka, lodówka i TV. W obiekcie dostępne jest również szybkie Wi-Fi.

zarezerwuj loty

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu

Jak zaplanować wycieczkę do Kijowa i Czarnobyla?

Stolica Ukrainy to przede wszystkim ciekawa architektonika i wspaniałe cerkwie oraz inne obiekty sakralne. Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów miasta jest Pomnik Matki Ojczyzny. To monumentalny relikt mierzący ponad 60 metrów wysokości! W Kijowie znajduje się najświętsze miejsce kultu na Ukrainie, będące siedzibą ukraińskiego kościoła prawosławnego – Ławra Peczerska. Polecam także udanie się na słynny Majdan Niezależności, na którym odbywały się wydarzenia związane z Pomarańczową Rewolucją oraz krwawymi walkami Euromajdanu. Poza tym warto zobaczyć Złotą Bramę, Sobór Mądrości Bożej czy Monaster św. Michała Archanioła.

Do Czarnobyla możecie udać się tylko i wyłącznie z biurem podróży. Rekomenduję usługi Tourkiev. To sprawdzona firma, którą poleca wielu turystów. W dodatku wycieczka odbywa się z przewodnikiem, który sprawnie porozumiewa się w języku angielskim. Jednodniowy wyjazd do Zony rozpoczyna się o godzinie 8 rano w pobliżu Hotelu KOZATSKIY na Majdanie. Po około 2-godzinnej trasie przyjedziecie do Czarnobyla. Po drodze zobaczycie opuszczoną wioskę Czewach oraz największą wieś w okolicy – Zalesie.

W samym Czarnobylu odwiedzicie kościół św. Ilya, pomnik „Tym, którzy ocalili świat”, niedokończone reaktory nr 5, nr 6 i wieże chłodnicze. Będziecie mogli również podziwiać sarkofag reaktora nr 4. Poza tym będziecie mieli okazję zjeść wyjątkowy obiad na czarnobylskiej stołówce!

W Prypeci czeka na was zwiedzanie ulicy Lenina, głównego placu, pałacu kultury, hotelu Polesie, supermarketu, słynnego diabelskiego młyna, stadionu, szkoły, basenu i szpitala. Program wycieczki obejmuje również wizytę w Duga 3, która nazywana jest Drugim Czarnobylem. Powrót do Kijowa zaplanowany jest na okolice godziny 19 wieczorem.

Foto: Youproduction / Shutterstock
Foto: Serhii Hrynkevych / Shutterstock
Panorama Kijowa
Foto: Vlada Zhi / Shutterstock
Przydatne informacje
  • Na ten moment podróż do Ukrainy jest możliwa dla osób zaszczepionych lub po okazaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19.

  • Wycieczkę do Czarnobyla zorganizujecie z biurem podróży Tourkiev.

  • Macie problem ze spakowaniem się? Z naszym poradnikiem nauczycie się, jak efektywnie spakować się w bagaż podręczny.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

  • 0 PLN za ubezpieczenie Rezygnacja z Podróży i inne sprytne rozwiązania dla kochających podróże? Zobaczcie kartę Otwartą na Świat. Advertisement

  • Testy na COVID taniej o 10%. Należy wpisać kod „FLY4FREE” na stronie diag.pl

Misją Fly4free.pl jest przedstawienie Ci najlepszych ofert podróży. Zaplanujesz je samodzielnie korzystając z linków w tekstach. Niektóre z odsyłaczy prowadzą do naszych partnerów reklamowych. Ceny w ofertach są aktualne w chwili publikacji. Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o najnowszych ofertach załóż konto Fly4free.pl i zamów powiadomienia.
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »