Weekendowe loty do Dortmundu z Gdańska za 78 PLN
Jesteście fanami piłki nożnej? Chcecie odwiedzić stadion, na którym grał Lewandowski i Błaszczykowski? A może macie ochotę na krótki city break w ciekawym mieście? Dortmund to idealne miejsce na weekendową wycieczkę!
Do Niemiec wybierzecie się linią lotniczą Wizz Air. Z lotniska w Gdańsku do Dortmundu możecie polecieć we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu. Dostępnych jest dużo weekendowych terminów!
Pamiętajcie, że w cenę biletów wliczony jest wyłącznie mały bagaż podręczny, a najtaniej bilety kupią posiadacze Wizz Discount Club. Przed wyjazdem polecam przeczytać przygotowany przez nas poradnik, jak się spakować.
Dortmund to rewelacyjne miasto na krótką, weekendową podróż – odwiedźcie koniecznie Muzeum Futbolu na Platz der Deutschen Einheit. A może wycieczka po regionie na jednośladzie? Niemcy to jeden z najbardziej przyjaznych dla rowerzystów krajów na świecie!
Termin podróży: wrzesień – grudzień
Linia lotnicza: Wizz Air, cena dla posiadaczy WDC
Bagaż: podręczny
Podróż78 PLN
Przykładowe terminy podróży: 18-20 września, 2-4 października, 16-18 października, 14-15 listopada, 21-22 listopada, 5-6 grudnia.
Weekend w Dortmundzie
Będąc w Dortmundzie musicie odwiedzić stadion Borussi Dortmund – koszt wycieczki po obiekcie to 10 EUR (ok. 44 PLN). Podczas zwiedzania zobaczycie m.in. szatnię zespołu, salę konferencyjną i salę VIP.
Jeśli wciąż będzie wam mało piłkarskich wrażeń, polecam wybrać się na Platz der Deutschen Einheit do Muzeum Futbolu. Nie tylko fani Borussi będą zachwyceni – blisko 50 proc. muzeum poświęcone jest całemu niemieckiemu futbolowi i drużynie narodowej.
Chcecie dowiedzieć się nieco o historii – w muzeum przedstawiono sposób traktowania żydowskich graczy w okresie narodowego socjalizmu. Do tego ogrom ciekawostek, związanych z tym najważniejszym dla wielu osób sportem.
Co jeszcze warto zobaczyć? Przeczytajcie artykuł: Czekolada, samochody, sztuka i piłka nożna. Najlepsze muzea w Nadrenii Północnej-Westfalii >>
Hammamet od 1991 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Zakynthos od 2669 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Katowice)
Kusadasi od 2445 PLN na 7 dni (lotnisko wylotu: Rzeszów)
Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?