Fly4free.pl

Lotnisko Warszawa / Modlin: Jak dojechać i ile będzie to kosztowało? (autobus lotniskowy będzie płatny)

(Aktualizacja promocyjna pod tekstem) Jak najszybciej a jak najtaniej? Sprawdziliśmy aktualne możliwości dojazdowe z Warszawy do Lotniska Warszawa/Modlin. Po uruchomieniu ruchu lotniczego z Modlina zmienią się nieznacznie. Czego się dowiedzieliśmy?Zobacz jak polskie porty lotnicze rozkwitły przed Euro 2012 >>Najszybciej będzie pociągiem, możliwe jednak, że w dużym tłoku. Najtaniej (ale i najdłużej) dla pasażera, któremu nie przysługują zniżki - autobusem. Liczymy też na inicjatywę prywatną i firmy busiarskie.

Najszybciej na Lotnisko Warszawa/Modlin ze stolicy dostaniemy się pociągiem. Kurs powinien trwać 40 minut + czas transferu stacja – terminal. Jedna spółka kolejowa ma monopol na kursy do Modlina. To Koleje Mazowieckie. Większość kursów do Modlina odbywa się ze stacji Warszawa Gdańska (tuż przy stacji metra).

Za bilet normalny Warszawa Gdańska – Modlin zapłacimy 10,60 zł w jedną stronę.

Raz na godzinę do Modlina będzie się można dostać z Lotniska Chopina (prawdopodobnie od 29 VI). Pociągi te będą jechały przez Warszawę Centralną. Już teraz do Modlina można dojechać z Warszawy Centralnej i Warszawy Śródmieście.

Za bilet normalny Warszawa Centralna/Warszawa Śródmieście do Modlina zapłacimy 12,50 zł.
Za bilet normalny z Lotniska Chopina do Modlina prawdopodobnie zapłacimy 13,80 zł.

Osoby, które mają ważne warszawskie bilety okresowe (np. miesięczne) lub czasowe, odpowiednie dla danego przejazdu (pokrywające czas przejazdu do miejsca, o którym dalej), mogą jednak kupić tańszy bilet od granicy 1. strefy biletowej, czyli od stacji Warszawa Choszczówka do Modlina.

Za bilet normalny Warszawa Choszczówka – Modlin zapłacimy 9 zł 60 groszy.

Koleje Mazowieckie honoruje oczywiście zniżki ustawowe (np. 51% dla studentów), ale również oferuje zniżki handlowe.

Pełną ofertę zniżek znajdziecie pod tym linkiem.

Najciekawsze zniżki to:

– osoby, które nie ukończyły 26-roku życia – 33%.
– osoby, które ukończyły 60 lat – 40%

Można nabyć również bilet tam i z powrotem na tej samej trasie, wtedy bilet na odcinku powrót dostajemy zniżkę 15%.

Stacja kolejowa Modlin od terminala drogami odległa jest o około 5,5 km. Ten odcinek będziemy pokonywać autobusem lotniskowym, a koszt obsługi tego autobusu bierze na siebie nie lotnisko, a Koleje Mazowieckie. Właśnie zakończył się okres zbierania ofert w przetargu ogłoszonym przez Koleje Mazowieckie na świadczeniodawcę usługi shuttle busa. Najtańsza oferta to około 60 groszy za pasażera w jedną stronę, przy założeniu maksymalnego wypełnienia autokaru na każdym kursie. To jest mało prawdopodobne, możemy sobie roboczo założyć wypełnienie na poziomie 50%. Daje nam to koszt 1,2 zł na pasażera.

Nie chce mi się wierzyć by KM o ten koszt chciały pomniejszać swój zysk, realne wydaje mi się więc, że doczekamy się dopłaty za autobus lotniskowy, w granicach 1,5-3,5 zł w jedną stronę.

Aktualizacja: Mamy już oficjalne potwierdzenie z portu lotniczego. Bilet na autobus lotniskowy będzie kosztował 3,3 zł w jedną stronę.

Niestety nadzieje naszych czytelników, wierzących w to że autobus lotniskowy będzie za darmo, okazały się płonne. Dla Kolei Mazowieckich liczy się TYLKO ZYSK, a władz lotniska ułatwianie na swój koszt pasażerom dotarcia do terminala, nie interesuje.

Tak kształtują się ceny dojazdów

Najdroższy bilet normalny w jedną stronę z Lotniska Chopina będzie kosztował 16,83 zł, najtańszy 7,59 zł (Warszawa – Choszczówka, studencki, w jedną stronę przy założeniu kupienia biletu w dwie strony ze zniżką na tam i z powrotem).

Połączenie do Modlina w większości obsługują nowoczesne składy Elf wyprodukowane przez polską Pesę. Pociągi są nowoczesne i fajne, ale bardzo krótkie. Już teraz wypchane są po brzegi pasażerami podróżującymi w ruchu lokalnym. Gdy zaczną z nich korzystać pasażerowi podróżujący na lotnisko, w godzinach szczytu tłok może być koszmarny. Na trasie Warszawa – Modlin dojdzie tak naprawdę do aktualnie kursujących tylko jeden przejazd na godzinę: Lotnisko Chopina – Modlin.

Zobacz widok za okna pociągu KM wjeżdżającego na stację Modlin:

Jakie mamy alternatywy?

Taksówka: Glob, jedna z warszawskich korporacji na szybach swoich aut reklamuje ofertę przewozu na Lotnisko Warszawa/Modlin. Koszt to 99 zł w jedną stronę. U konkurencji pewnie minimum cenowe będzie się kształtowało na podobnym poziomie:

Własne auto: Poza kosztem paliwa należy doliczyć koszt postoju na parkingu. Oficjalny parking lotniskowy cennika jeszcze nie podał. Prywatne parkingi położone dalej od lotniska oferują następujące ceny (dowóz busem na lotnisko w cenie):

27-50 złotych za dzień,
89-110 złotych za tydzień
,

Najtańszy znaleziony przez nas parking to www.lotniskomodlinparking.com.pl.

Autobus: Za 8 zł z centrum Warszawy możemy dojechać do Modlina Twierdzy (osiedle mieszkalne, przystanek ok 1,5 km od terminala) autobusem Translud. W autobusach przy zakupie biletów jednorazowych nie są honorowane zniżki ustawowe, student więc za to połączenie zapłaci pełne 8 zł. Lotnisko planuje przystanek autobusowy przy terminalu. Kiedy? Nie wiadomo. W tej chwili, jeśli zdecydujemy się na autobus, czeka nas spacer na dystansie 1,5 kilometra.

Kolejna wada autobusu to czas jazdy. Rozkłady jazdy na stronie Translud.pl w tej chwili nie działają, można jednak śmiało zakładać, że czas przejazdu autobusem w godzinach szczytu będzie przynajmniej 2x taki, jak czas przejazdu pociągiem.

Natomiast atutem tego rozwiązania jest cena, w tej chwili to najtańsza opcja na dojechanie w okolice Lotniska Warszawa/Modlin.

Transport alternatywy: Na pewno w krótkim czasie powstaną firmy busiarskie łączące na przykład stację metra Marymont z lotniskiem w Modlinie przez „trasę gdańską” (7). Ile będą kosztowały bilety? Trudno przewidzieć, ale można zakładać, że więcej niż 10 zł.

Czekam na wasze uwagi odnośnie możliwości dojazdowych.

Aktualizacja: Nocny dojazd i powrót z Modlina

Pytacie w komentarzach jak można dojechać na poranny rejs z Modlina, lub jak wrócić z późnego przylotu. Można pociągiem, tak jak pisaliśmy wyżej, w godzinach nocnych jedyna linia, która będzie docierała do Modlina to pociąg lotniskowy: Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Centralna – Modlin (w pozostałych godzinach większość kursów jest na stację Warszawa Gdańska).

Godziny kursowania pociągów nocnych:

Aktualizacja: 9 VII 2012

Serwis Rynek Kolejowy informuje, że z Warszawy do lotniska w Modlinie pojedziemy za 12 zł. Tyle wyniesie łączony promocyjny bilet (pociąg + autobus), który zaoferują Koleje Mazowieckie. Na razie na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika brak jest informacji o promocji.

Promocyjny bilet lotniskowy będzie obowiązywał z dowolnej stacji kolejowej w Warszawie do Stacji w Modlinie. W cenę wliczony jest również transfer autobusem ze stacji kolejowej w Modlinie do terminala lotniczego. Tym samym podróż np. z Dworca Centralnego będzie tańsza o 4,5 złotego od normalnej taryfy. Jak długo potrwa sprzedaż promocyjnych biletów, na razie nie wiadomo.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Jest dobrze!:D
ehhhh, 17 czerwca 2012, 13:14 | odpowiedz
Z tego, co się orientuję, translud prawo do zniżek przyznaje tylko przy zakupie biletów miesięcznych. Przy jednorazowych trzeba zapłacić pełną kwotę.
mar, 17 czerwca 2012, 13:14 | odpowiedz
Ort. bieże -> bierze
Tomek N., 17 czerwca 2012, 13:26 | odpowiedz
@ Tomek N. Dzięki, poprawione.
Hubert, 17 czerwca 2012, 13:49 | odpowiedz
to jak z tymi biletami w końcu?
mar, 17 czerwca 2012, 13:56 | odpowiedz
NIC SIĘ NIE ZGADZA! Stacja kolejowa Modlin jest, ale około 4,5 km od lotniska Modlin i nie ma pomiędzy nią a lotniskiem ŻADNEJ możliwości komunikacji pieszej - brak chodników, brak przejść dla pieszych itd. Żeby dostać się na lotnisko trzeba by z bagażami najpierw wspiąć się na 30m wysokości skarpę, potem przejść przez osiedle Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, przejść przez drogę krajową nr 62 (gdzie tranazyt TIR-ów jest taki, że samochodem ciężko przejechać), potem iść drogą bez chodnika i bez pobocza, wzdłuż drogi wojewódzkiej 85/62, obok pędzących TIR-ów, aż do wejścia na lotnisko. Łącznie 4,5 km w linii prostej i ok. 50 m w pionie (z tego odcinek pionowej skarpy ok. 30m). POWODZENIA!
Radek, 17 czerwca 2012, 13:58 | odpowiedz
bardzo proszę o jakieś linki rozkładów jazdy autobusów i pociągów
student, 17 czerwca 2012, 13:59 | odpowiedz
@Mar - faktycznie masz rację, dzięki, naniosłem poprawkę.
Kamil, 17 czerwca 2012, 14:02 | odpowiedz
Radku dokonujesz pewnie pomiaru w linii prostej. Podawaną odległość opieram na specyfikacji (zlinkowanej w tekście)przetargowej, którą cytuje Rynek Kolejowy: http://www.rynek-kolejowy.pl/33415/KM_Dwie_firmy_chetne_na_przewozy_autobusowe_do_lotniska_w_Modlinie.htm Długość obsługiwanej trasy z terminalu do stacji kolejowej Modlin to 5,8 km, natomiast ze stacji kolejowej Modlin do terminalu to 5,55 km. Kursy mają odbywać się trasą: Terminal MPL Warszawa Modlin - droga Gen. Wiktora Thommee, ul. J. I. Kraszewskiego - ul. Mieszka I - stacja kolejowa Modlin i z powrotem
Kamil, 17 czerwca 2012, 14:05 | odpowiedz
co nie zmienia faktu, że to najtańsza opcja. Co do pieszego dojścia na lotnisko - zgadzam się, bez sensu. Sądzę, że najbardziej opłacalne czasowo będzie po prostu podróżowanie kolejami mazowieckimi, a potem zamawianie taksówki z dworca na lotnisko. Odległość nie jest duża, więc nie sądzę, żeby było to koszty zapierające dech w piersiach.
mar, 17 czerwca 2012, 14:08 | odpowiedz
@student: pociągi - rozklad-pkp.pl oraz http://www.mazowieckie.com.pl/rozklady-jazdy/rozklad-jazdy-pociagow-km-wazny-od-01-vi-2012r.html autobusy: translud.pl
Kamil, 17 czerwca 2012, 14:08 | odpowiedz
Piszę o komunikacji pieszej Modlin Twierdza - terminal. Spacer ze stacji PKP Modlin wymyślił już sobie Radek :)
Kamil, 17 czerwca 2012, 14:10 | odpowiedz
Jak dostać się do lotniska Modlin z Warszawy na lot o 6.10 ? Opcja samochód odpada...
student, 17 czerwca 2012, 14:24 | odpowiedz
dodam tylko, że jeśli ktoś ma stosowny bilet okresowy na 2 strefę, to wystarczy bilet Chotomów-Modlin za 6,10 zł. no i oczywiście na biletach takich (również na I strefę) pojedziemy też z lotniska.
gral, 17 czerwca 2012, 14:36 | odpowiedz
@student: na razie nijak. ostatni pociąg z Gdańskiej odjeżdża o 1:00 a pierwszy o 5:28. podobnie jak nie ma jak wrócić z lotniska z przylotów po 22. może coś się zmieni w tej kwestii jak ruszą regularne połączenia...
gral, 17 czerwca 2012, 14:39 | odpowiedz
dodatkowo czesc osob z okolic Warszawy ma bilet na 2 strefy. mozna wiec za darmo pojechac pociagiem az do Chotomowa (3 stacje dalej niz w strefie 1). Pozostaje nam wiec tylko 19 km i bilet (wg PKP) to juz tylko 7,30. odnosnie przejazdu dalej to mamy podane info : http://www.modlinairport.pl/site/%EF%BB%BFdojazd%20na%20lotnisko Od 29 czerwca 2012, najwygodniej na lotnisko dotrzemy pociągami Kolei Mazowieckich (KM). Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zakupił nowy tabor składający się z 16 dedykowanych obsłudze lotniska składów typu ELF, którymi pasażerowie dojadą do położonej ok. 4 km od terminala, Stacji Modlin. Stamtąd, od 16 lipca 2012 pod terminal regularnie, tj. co 20 minut w czasie kursowania pociągów KM z Warszawy do stacji Modlin, będą kursowały tzw. shuttle-busy, czyli autobusy dowożące pasażerów do/z terminala na dworzec kolejowy i z powrotem. Dojazd z centrum Warszawy (Warszawa Centralna) do lotniska trwać będzie ok. 40 min.. Wstępnie planowane jest, iż będzie co najmniej 1 pociąg „lotniskowy", jeżdżący między lotniskiem Chopina , a lotniskiem Warszawa/Modlin, przez Warszawę Centralną, na godzinę. Rozkład jazdy pociągów będzie dostosowany do rozkładu lotów w taki sposób, by pasażerowie spokojnie zdążyli się przesiąść oraz by mogli dostać się na pierwsze poranne wyloty, czy ostatnie wieczorne przyloty. Pierwszy pociąg KM przyjedzie do stacji Modlin ok. 3.30, a ostatni pociąg odjedzie ze stacji Modlin ok. 1.30. Nie jest jeszcze ostatecznie ustalona cena biletu na to połączenie. Za dwa lata pociągi będą dojeżdżać bezpośrednio przed terminal, gdzie powstanie podziemna stacja kolejowa. Jej budowa zaplanowana jest na koniec przyszłego roku. Inwestycja budowy bocznicy przy terminalu pasażerskim prowadzona jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, który oczekuje obecnie na wydanie decyzji środowiskowej w tej sprawie.
grzewor, 17 czerwca 2012, 15:17 | odpowiedz
czy jest jakiś ograniczony czas na wykorzystanie biletu powrotnego w KM?
ark23, 17 czerwca 2012, 15:19 | odpowiedz
Autobus z centrum Warszawy do Modlina jedzie w godzinach szczytu (15-17) jakieś 1,5h.
szpaku, 17 czerwca 2012, 15:24 | odpowiedz
Jak już wielokrotnie wspominałem BARDZO WĄTPIĘ W DOPŁATY ZA BUS DLA 5KM!! Żeby nie było że jestem gołosłowny wystarczy spojrzeć na taki Oslo Torp - dojazd za free do stacji około 6km drogi od lotniska. Płaci za to również kolej.
Patryk, 17 czerwca 2012, 15:49 | odpowiedz
Urząd Marszałkowski jest jest współwłaścicielem Portu Lotniczego Modlin oraz właścicielem Kolei Mazowieckich. Ponadto jednym z podstawowych zadań UM jest organizacja transportu na terenie województwa, zatem nawet jeśli połączenie będzie deficytowe to UM dopłaci do niego aby Mazowsze miało dodatkowy bodziec do rozwoju. Ponadto bardzo prawdopodobne jest, że KM wprowadzą specjalną tańszą taryfę na przejazd do Modlina, nie koniecznie od pierwszego dnia, ale 10 zł za pociąg OW to by była uczciwa cena. Jeżeli chodzi o długość składów elf to najprawdopodobniej będą dwuczłonowe, ewentualnie z powodu niedawnej kolizji pociągów na tej trasie będzie dodatkowo wykorzystywany dodatkowy skład typu push-pull który obecnie czasami można spotkać na trasie na Lotnisko Chopina. PS W tekście jest błąd i dotyczy wysokości zniżki przy taryfie promocyjnej KM26, wynosi ona 33%, a nie 40%.
pasażer km, 17 czerwca 2012, 16:24 | odpowiedz
@ pasażer km Dzięki, poprawione.
Hubert, 17 czerwca 2012, 17:17 | odpowiedz
Mała uwaga 99 zł za taxi na lotnisko dotyczy połaczenia dworzec centralny lotnisko modlin. W innym wypadku jest cena wg. licznika. Cena 99 zł dotyczy przejazdu w godz. 6-22 w dni robocze. W przypadku połączeń nocnych, bądz dni wolne od pracy ta cena wynosi 129 zł.
rafał, 17 czerwca 2012, 21:36 | odpowiedz
Czy wiadomo coś na temat pociągu który ma dojeżdżać do Modlina ok 3:30? Początkowo były takie plany,a w rozkładzie tego nie widać. A Wizzair lata już od 5:00 :)
JoanMiro, 17 czerwca 2012, 22:09 | odpowiedz
Myślę że KM sprostają wymaganiom :), Z tego co wiem Autobus będzie wliczony w cene bilatu na pociąg (obsługiwany na zlecenie KM) więc damy rade jakoś dojechać
Patryk, 18 czerwca 2012, 1:38 | odpowiedz
w rozkładze -na np lipiec- są pociągi także w środku nocy (Joan Miro, student) pozdr
Abcn, 18 czerwca 2012, 2:19 | odpowiedz
Spojrzmy tak na serio - kto bedzie korzystal z taksowek, przy lotnisku ktore z zalozenia ma obslugiwac tanie linie? Skonczy sie na dzikim parkowaniu i zachecaniu do korzystania z pociagow. Ja w specjalne "taryfy" nie wierze, raczej w brak doplaty do "wahadlowca". Poza tym to lotnisko bedzie raczej obslugiwane przez jakies busy tudziez pksy i tyle. Cena 12 PLN raczej bedzie znosna dla wiekszosci klientow wizza i ryana(porownajcie sobie koszty z dalekich lotnisk). Ale cos mi sie zdaje, ze jesli Modlin nie bedzie mial ceny za ladowanie pasazera 5-6X nizszej niz Okecie dzisiaj(ciekawe czy ktos wie jakie sa aktualne stawki dla obu lotnisk i rejsowych) to moze stracic. Chociaz z punktu widzenia pasazera lecacego/przesiadajacego sie z W-wy taka wojna cenowa skonczy wreszcie z hegemonia/monopolem Okecia(zwlaszcza w miedzynarodowkach) i zamykaniem np. Etiudy "bo tak chcemy".
vccds, 18 czerwca 2012, 3:24 | odpowiedz
vccds - wydaje mi sie ze wiele osób może korzystać z taxi. Jezeli mamy cene 99 zł - wsiadajac w 4 osoby (grupa znajomych bo ciezko w centrum wawy złapac kilka osob jadacych do Modlina) to koszt przejazdu na osobe wynosi juz tylko 25 zł (przy 3 -33zł) natomiast wracajac z Modlina koszt moze byc nizszy - widac to w reklamie taxi (29 zł) jak i czesto jest praktykowane przez firmy przewozowe- lepiej tanio przywqiesc kogos do miasta i tu miec wiele kursow, niz gnić cały dzien na lotnisku. Jednak zakladajac nawet kurs lotnisko - centrum wawy za 99 zł to bez wiekszych problemow mozna złapac 4 osoby - to jest prostsze niz w odwrotnym kierunku. oszczedzamy czas na czekanie na transport, przesiadki i powolność autobusu czy pociagu (zakladajac ze nie wbiajmy sie w ogromne korki w wawie :) tak wiec nie odrzucajmy taksowek. moze sie okaze ze nimi bedzie szybciej i taniej. oczywiscie nie jestem z korporacji taksowkowej :) po prostu nie odrzucam tego transportu jednak zeby było taniej dojezdzac do Polskich lotnisk to polecam zostanie honorowym dawca krwi. Wiele miast dla zasłuzonych dawcow gwarantuje darmowe DOZYWOTNIE przejazdy srodkami przewozow miejskich. Np w Warszawie za darmo mozna jezdzic w I i II strefie komunikacja miejska ale ze ZKM podpisał jakies umowy z KM (Koleje Mazowieckie) to tu rowniez obowiazuje darmowy bilet. Tak wiec kazdy kto ma taka legitymacje moze przyjechac do Wawy i na lotnisko Okęcie ma przejazd za darmo, a do Modlina za darmo jest do Chotomowa. tu macie informacje w ktorych miastach moze jeżdzic kazdy za darmo a w ktorych trzeba spelnic jakies dodatkowe wymagania (np meldunek) http://krwiodawcy.info/znizki-komunikacja/#p45
grzewor, 18 czerwca 2012, 10:52 | odpowiedz
Mam wylot w sob nad 06:20 Wizzairem. Czy wystarczy ze wezme pociag z Warszawy Centralnej wyjazd o 04:20 przyjazd do Modlina na 05:10 (zakladajac ze mam tylko podreczny) czy lepiej wczesniej? Czy o tej porze beda na stacji w Modlinie jakies taksowki od reki?
marcino, 18 czerwca 2012, 11:04 | odpowiedz
@marcino - moim zdaniem lepiej jest dojechać do nowego dworu. tam jest zdecydowanie łatwiej złapać taksówkę.
mar, 18 czerwca 2012, 12:57 | odpowiedz
grzewor ma racje, te taksówki wcale nie są takie gupie jak by sie wydawało. jeszcze może gdyby wprowadzili coś w rodzaju "tam i w powrotem" za 130-150zl to dla 3-4 osób wybór byłby oczywisty
Saddam, 18 czerwca 2012, 13:06 | odpowiedz
http://www.rynek-kolejowy.pl/33512/Warbus_dowiezie_pasazerow_KM_na_lotnisko_w_Modlinie.htm
Mimo, 18 czerwca 2012, 13:18 | odpowiedz
@mar dzieki za sugestie.Wg maps.google z Nowego Dworu PKP do Modlin lotnisko to 8.5km wiec taxi nie powinno byc super drogie. Tylko trzeba po taxi pewnie zadzwonic bo nie sadze zeby w nocy stali pod dworcem w Nowym Dworze
marcino, 18 czerwca 2012, 14:30 | odpowiedz
Można też się zastanowić i zamiast z Modlina (z kombinacjami) lecieć z Okęcia (bez kombinacji). Ja się zastanowiłem i mimo, że bilet na Wizzair szlag trafi lecę z Okęcia.
zapinio, 18 czerwca 2012, 21:03 | odpowiedz
Kto bogatemu zabroni.. :)
patron, 19 czerwca 2012, 14:57 | odpowiedz
sprawdźcie sobie dodawanie w tabeli "ceny dojazdów" (https://f4fcdn.eu/wp-content/uploads/2012/06/cennik.jpg ). mi się wydaje, iż 10,60 + 3,30 to 13,90 a nie 13,63... jest różnica pomiędzy 3,30 a 3,03...
Miro85, 20 czerwca 2012, 13:57 | odpowiedz
Dziękuję, poprawiłem.
Kamil, 20 czerwca 2012, 14:25 | odpowiedz
A mnie bardziej interesuje jak rozwiążą dojazd do Modlina przewoźnicy autobusowi, którzy wjeżdżają do Warszawy od północy trasą gdańską? Lotnisko jest tuż obok ich przejazdu. Ciekawi mnie Radex i Transwal z Olsztyna oraz PolskiBus z Gdańska/Ostródy. :o)
humbak, 20 czerwca 2012, 15:43 | odpowiedz
grzeworze: 29 zł jest za przejazd z Lotniska Chopina do centrum...
humbak, 20 czerwca 2012, 15:48 | odpowiedz
@grzewor tak patrzac rozsadnie calkiem mozliwe, ze masz racje, biorac pod uwage dzisiejsze koszty paliwa. Ale problem polega na tym, ze np. ja nie podrozuje w czworke i zasadniczo taka ilosc znajomych jak udaje sie zebrac, to wtedy jedziemy stopem(i tak sie rozdzielajac na pary/pojedynki ), ewentualnie samochodem cala trase(bo bagaz, etc.). W ostatecznosci kiedys bylo PKP ... Prawde powiedziawszy tak sie zlozylo, ze znajomymi samolotem nigdy nie lecialem tym samym samolotem - dlatego o tym nie pomyslalem A juz przy dwojce, a co wazniejsze jedynce robi sie to calkiem nieoplacalne...
vccds, 20 czerwca 2012, 22:46 | odpowiedz
samoloty beda latac puste z Modlina, kto normlany bedzie sie tlukl 2h na lotnisko (doliczam czas dojazdu do dw centralnego i czas oczekiwania na pociag , na bus z modlina na lotnisko itp itd), po doliczeniu kosztow dotarcia na lotnisko taxa czy wlasnym samochodem, modlin jest drozszy od okecia!
aka, 21 czerwca 2012, 10:18 | odpowiedz
aka, Może nie droższy, ale zdecydowanie traci na atrakcyjności. Jesteśmy co prawda na portalu fly4free, ale to nie zwalnia od krytycyzmu. To oczywiście kwestia upodobań i "ideologii", ale w obecnej chwili ceny biletów linii normalnych i lowcost zbliżają się do siebie doliczywszy różne koszty uboczne (dojazd, peryferyjne lotniska, opłaty za bagaż, odprawę na lotnisku etc.). Swoją drogą jeśli linie lowcost będą mogły liczyć jedynie na wiernych pasażerów for free lub prawie for free to...zamkną połączenie lub zbankrutują. Tego wszakże entuzjaści biletów po 4 zł(również po 79zł) nie chcą zrozumieć. Nie ma zupy za darmo moi drodzy. Czas dorosnąć.
zapinio, 21 czerwca 2012, 12:00 | odpowiedz
Ma ktoś jakiś pomysł jak dojechać do Warszawy Centralnej z Łodzi w godzinach 2-3 w nocy za mniej niż 30-40 zł?
seven, 4 lipca 2012, 11:02 | odpowiedz
I drugie pytanie - czy można bez problemów się przespać w na lotnisku w nocy?
seven, 4 lipca 2012, 11:04 | odpowiedz
nie rozumiem o co chodzi z biletem na pociag plus za autobus? czyli pociagiem bezposrednio z gdanskeigo nie da dojechac sie na lotnisko? trzeba potem przesiasc sie w autobus?
alex, 9 lipca 2012, 11:31 | odpowiedz
alex, dokladnie tak. Jezeli promocja zostanie usunieta, to dojazd bedzie wygladal tak wawa pkp centralny - modlin pkp - autobus pkp - terminal (12,50 + koszt busa, czyli cos okolo 3,50 chyba). Teraz jest po prostu taniej o koszt busa i tyle.
seven, 9 lipca 2012, 17:54 | odpowiedz
a jak jest z transportem modlin okęcie. na modlin przylatuje między 01.00 a03.00 a z okęcia mam wylot o 05.20. da rade?
sivy, 11 lipca 2012, 21:35 | odpowiedz
Najtańszy parking to zdecydowanie http://parking-modlin.net 55 zł za tydzień !!!!!!!!!!!!
Kaśik, 18 lipca 2012, 20:43 | odpowiedz
Najrozsądniejsza opcja to taxi....ale nie jakieś szmerane tylko ELE TAXI!!!tam chociaż sprawdzają im na okrągło czy coś nie jest podpięte i nie nabija potrójnych kilometrów.Moja firma współpracuje z nimi i jest super, jeździłam, prywatnie tanimi korporacjami , i na tej samej trasie co służbowo jechałam Ele, potrafiło mi wyjść 20 zł więcej...
KIEROWCA, 18 lipca 2012, 22:12 | odpowiedz
rozkład jazdy autobusów pkp modlin- port lotniczy http://www.mazowieckie.com.pl/g2/oryginal/2012_07/c3475c77fd01e43d51bce16aa47823dd.pdf
Hania, 1 sierpnia 2012, 14:26 | odpowiedz
Translud ma dobrą cenę na lotnisko w Modlinie 8-9 zł http://www.translud.pl/rc14/modules/news/article.php?storyid=69
Rafał S., 6 sierpnia 2012, 9:50 | odpowiedz
Mam lot o 6:20 do Mediolanu i nie mam zielonego pojęcia jak tam dojechać (mieszkam niedaleko Wschodniego). Czy ktoś już przebył tę trasę o tej porze i może coś mi poradzić? Znalazłam opcję na jakdojade ale nie wiem czy zaufać jej w 100%…
deedee, 6 sierpnia 2012, 13:04 | odpowiedz
Chciałabym przypomnieć (choć być może już to padło), że do Modlina dojedzie się nie tylko z Warszawy Centralnej. Z Warszawy Zach. per. 8 (dawniej Warszawa Wola), przez Dworzec Gdański jadą pociągi przed Modlin, dzięki czemu łatwiej jest o połączenie (KM).
Jaella, 3 września 2012, 13:20 | odpowiedz
pyt. do osób korzystających z firmy Translud: - gdzie kupuje się bilety? - czy bilety można kupić w przedsprzedaży? bo w necie chyba nie? z góry dzięki
pemat, 3 września 2012, 14:05 | odpowiedz
Laduje w Modlinie 18.09 , czy juz sie cos poprawilo z komunikacja w strone Warszawy czy nadal trzeba liczyc na taksowki ewentualnie jakies prywatne busy ? mysle o autobusach , ktore maja przystanek na terminalu lotniskowym , bo z tego co czytalam co napisal Radek stacja kolejowa jest okolo 4,5 km od lotniska i trzeba sie niezle nameczyc aby sie tam dostac .
dana, 6 września 2012, 21:23 | odpowiedz
taksówki - straszna sprawa :/ chciałem jechać ostatnio taksówką na lotnisko modlin, bo mieliśmy jechać w kilka osób, ale cennik był zabójczy o.O w ostatniej chwili złapaliśmy modlinbusa i tam za 33zł mieliśmy dojazd i "spokój portfela"
Grzesiek Król, 26 września 2012, 23:29 | odpowiedz
UWAGA! OSZUŚCI TAKSÓWKARZE! STOJĄ ZARAZ PO WYJŚCIU Z ODBIORU BAGAŻU, CZEKAJĄ I SZUKAJĄ NAIWNYCH OSÓB ALBO TAKICH KTÓRE W OGOLE NIE ZNAJĄ SIĘ NA CENACH W POLSCE! Przestrzegam wszystkie osoby przed bandą oszustów taksówkarzy którzy za dojazd do Warszawy chcą 6-krotną a nawet wyższą kwotę gdzie taki koszt sięga około 150zl. UWAŻAJCIE!!!
WIOLKA, 17 października 2012, 18:37 | odpowiedz
My raz jechaliśmy z tego Modlina do Wołomina z tym Globem taxi co ma w reklamie 99zł. i taksiarz z tej firmy skasował nas prawie 300zł. a miało być najtaniej! Teraz zamawiamy przez transportmodlin.com i sądzę że 110-120zł. jest uczciwą stawką. nie wiem jak przy innych połączeniach ale na ich stronie samemu można sobie sprawdzić. Do warszawy reklamują się za 70-90zł. Z tego co piszecie na forach to wynika że to bardzo dobra oferta jak na przejazd taksówką.
Bartolini Bartłomiej, 6 lutego 2014, 1:23 | odpowiedz
rafałMała uwaga 99 zł za taxi na lotnisko dotyczy połaczenia dworzec centralny lotnisko modlin. W innym wypadku jest cena wg. licznika. Cena 99 zł dotyczy przejazdu w godz. 6-22 w dni robocze. W przypadku połączeń nocnych, bądz dni wolne od pracy ta cena wynosi 129 zł.
Ta cena to pic na wodę - to tylko do granicy warszawy słyszałem a żeby dojechać gdzieś dalej to liczy normalnie. za 80żł można dojechać np. taxi z transportmodlin.com
Bartolini, 6 lutego 2014, 1:29 | odpowiedz
http://www.mazowieckie.com.pl/g2/oryginal/2012_07/c3475c77fd01e43d51bce16aa47823dd.pdf czy ten link z autobusami jadącymi z Dworca Modlin na Lotnisko jest aktualne? Jeśli tak to czy przystanek autobusy znajduje się niedaleko Dworca i gdzie mogę zakupić bilet?
nataliaa555, 13 marca 2014, 19:36 | odpowiedz
Modlinbus odjezdza z Centrum przy PKiN. Ceny uzaleznione od godz. Zaczynaja sie od 9zl.
olkatl, 13 marca 2014, 20:24 | odpowiedz
27.02.2016r bede na lotnisku Warszawa Modlin o godz 10ej rano,jak najtaniej moge sie dostac do Warszawa srodmiescie,bardzo prosze o odpowiedz,dziekuje,z szacunkiem Ewa Cisowska.
ewa, 14 lutego 2016, 21:04 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »