Fly4free.pl

Euro 2012: dlaczego jesteśmy optymistami (FOTO)

Pesymiści sądzą, że po dzisiejszym meczu Euro 2012 dla Polaków się skończy. My wolimy do życia podchodzić z optymizmem. Dla nas efekty Euro 2012 są doskonałe już teraz, i to niezależnie do wyniku meczu z Rosjanami. I już na stałe widoczne w... polskich portach lotniczych.Prawie wszystkie polskie porty lotnicze przebudowały lub zbudowały od zera nowe terminale pasażerskie. Na przygotowaniach do Euro 2012 nie zyskały tylko Kraków Airport (tam powstał słynny namiot tymczasowy) ,Lotnisko Zielona Góra - Babimost (tu sukcesem jest, że port jeszcze działa) oraz Port Lotniczy Bydgoszcz. Lotnisko Chopina natomiast zyskało dojazd koleją.

Wszystkie pozostałe porty lotnicze w Polsce dysponują obecnie pięknymi i pachnącymi nowością terminalami, dla których budowy bezpośrednim impulsem były właśnie rozgrywki Euro 2012. Na ukończeniu są też prace w dwóch całkiem nowych portach lotniczych: Warszawa/Modlin i Lublin Airport, dla których też Euro 2012 w jakimś stopniu było bodźcem do powstania.

Zapraszamy w wirtualną podróż po nowych terminalach pasażerskich na polskich lotniskach.

Gdańsk: miasto gospodarz Euro 2012

Poznań: miasto gospodarz Euro 2012

Wrocław: miasto gospodarz Euro 2012

Katowice

Łódź

Rzeszów

Szczecin

Warszawa/Modlin (otwarcie 16 lipca)

Lublin (otwarcie jesień 2012)

Wszystkie fotografie pochodzą z profili na Facebooku polskich portów lotniczych.

I jak wam się podoba? Nam serca rosną, gdy patrzymy na te obrazki. Gratulujemy wszystkim polskim portom lotniczym, które jak na bramę do świata przystało, prezentują poziom światowy.

Który terminal najbardziej wam się podoba?

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
1. Rzeszów - zdecydowanie najładniejsza architektura! 2. Wrocław - genialne wykończenie czarnymi i srebrnymi detalami (podobnie jest w Gdańsku) 3. nowe Okęcie - bardzo lubię to lotnisko :)
Greggor, 12 czerwca 2012, 15:23 | odpowiedz
Szkoda tylko że euro jest organizowane w czasie sesji :) ale to motywuje jeszcze bardziej do nauki. Dla mnie nieważne na którym miejscu zakończymy, ważne że coś się w kraju wydarzyło, może "świat" o nas usłyszy, a sami Polacy w końcu się uśmiechną. Nowe lotniska to bardzo pozytywny akcent, jeszcze więcej tanich połączeń.
ja, 12 czerwca 2012, 15:27 | odpowiedz
Nie zapominajcie o fantastycznym cudzie architektoniczno - logistycznym - namiocie w Krakowie!
P., 12 czerwca 2012, 15:44 | odpowiedz
Kiedyś jeszcze o porcie lotniczym BZG ale on chyba wielkimi krokami odchodzi do historii ;)
podróżnik, 12 czerwca 2012, 15:51 | odpowiedz
Kraków ma zaraz po Okręciu najdroższe opłaty lotniskowe a g* robi z lotniskiem, chyba że namioty. Żadnych promo nie ma a koszt dojazdu przechodzi ludzkie pojęcie. Skandal!
Patryk, 12 czerwca 2012, 15:56 | odpowiedz
przecież było, że bilet autobusowy jest tani jak barszcz, więc czemu narzekasz
darck, 12 czerwca 2012, 16:06 | odpowiedz
Mało podróżuję po świecie, ale mówienie, że polskie lotniska są na światowym poziomie jest chyba lekką przesadą - byłem w ostatnim czasie na malutkiej Majorce, a tam lotnisko 10-krotnie większe i ładniejsze niż w Poznaniu. Pozostaje mi się domyślić, jak w takim razie wyglądają lotniska w Tokio, Nowym Yorku, Sydney (itp) i jak to wygląda w stosunku do wielkiej Polski z kilkoma malutkimi, skromnymi lotniskami. Ps. żeby nie było, że wychodzę na zrzędę - nieważne ile i jakie lotniska mamy, ważne że nasze i że w ogóle jakieś posiadamy :D
Kamil, 12 czerwca 2012, 16:10 | odpowiedz
Jeśli chodzi o krakowskie Balice, to prawdę mówiąc nie potrafię pojąć, jak osobom odpowiedzialnym za lotnisko nie wstyd, że ono tak wygląda. Lotnisko obsługuje rocznie ok. 3 mln pasażerów, a wygląda jak wstrętny kloc pośrodku niczego.
mmroofka, 12 czerwca 2012, 16:19 | odpowiedz
@Kamil Jak możesz porównywać lotnisko na Majorce, gdzie w 2011 roku odprawionych zostało ponad 22 milionów pasażerów z Poznaniem, który miał niecałe 1,5 miliona pax?
asd!, 12 czerwca 2012, 16:45 | odpowiedz
@podróżnik: Nie żartuj sobie, z Bydgoszczy lata 3 przewoźników regularnych na 20 różnych trasach, a do tego bodajże 8 tras charterowych. Dopiero co otworzyli salonik business w Bydgoszczy, oddali odremontowana drogę kołowania do użycia to teraz będą nową płytę postojową przygotowywać gotową do przyjęcia 5 samolotów kategorii C (B737, A320) a już pod koniec roku terminal przejdzie rozbudowę i zostanie powiększony. Budynek Portu Lotniczego w Bydgoszczy nagrodzony został w prestiżowym konkursie na „Budowę Roku 2004”. Wkrótce przyjdzie pora na nowy - duży terminal. Bydgoskie lotnisko zaczęło od tego roku dopiero piąć się dynamicznie w górę.
Maris83, 12 czerwca 2012, 17:00 | odpowiedz
w ogóle nie rozumiem jak można porównywać lotniska. można co najwyżej porównać czy są czyste, dobrze oznaczone wewnątrz a reszta przecież to rzeczy względne. no jeszcze można dodać np czy są ubikacje czyste itp podstawowe sprawy. nie latam za wiele ale widziałem parę lotnisk(także naszych) i w sumie jedynie co mnie mierzi to to ze trzeba czasem sie nałazić żeby np odebrać bagaż no ale to przecież głownie domena dużych lotnisk wiec równie dobrze można narzekać ze dworzec kolejowy w Ropczycach jest wygodniejszy niż Centralny... ale w ogóle, moim zdaniem, jeśli ktoś nie zamierza mieszkać na lotnisku (no nawet jeśli ktoś spędza nocki przy przesiadce no to sorry ale lotnisko to nie hotel...) i nie leci gdzieś żeby zobaczyć lotnisko no to chyba w 99% procentach przypadków powinien być zadowolony. owszem, dojazd na lotnisko, odległość od ciekawych miejsc itp jest ważna ale nie można brać ich pod uwagę przy ocenie lotniska bo czesto sa to aspekty niezależne. podsumowując: tynk nie odpada + nie przewracam sie o dziury w podłodze + czysty darmowy kibel => jest git! :)
Saddam, 12 czerwca 2012, 17:15 | odpowiedz
Bydgoszcz ma opinie jednego z najbardziej przytulnych lotnisk-i moje odczucia równiez takie są a siatka połaczeń robi sie coraz atrakcjniejsza :-))
Tomasz, 12 czerwca 2012, 17:56 | odpowiedz
Rzeczywiście, lotnisko na Majorce jest imponujące, chociaż można powiedzieć, że trochę chaotyczne. Zastanawiam się co w tym zestawieniu robi terminal Portu w Goleniowie (Szczecin), bo z tego co wiem to przebudowy żadnej tam nie było, a porównując go do, chociażby, nowego Wrocławia wypada raczej blado ;)
kamyk, 12 czerwca 2012, 18:01 | odpowiedz
Zgadza się Kraków to trochę porażka. Mieszkam w okolicy Katowic i dość często zdarza mi się jeździć na lotnisko do Krakowa. Przejazd autostradą ok 25min wynosi 18zł (zawsze coś remontują). Alternatywny dojazd to autobus do Krakowa i przejazd miejskim busem na lotnisko (12zł + 3zł). Ostatnia opcja pociąg do Krakowa z Katowic, ale on nie przekracza prędkości 50km/h do tego kilka razy zatrzymuję się w polu... Na lotnisku zawsze coś nie działa. Szlaban na "szybkim parkingu" był uszkodzony miesiąc. Jest zdecydowanie za mało miejsc parkingowych. Ok już mogę zapłacić 7zł za godzinę, ale naprawcie w końcu system wskazywania wolnego miejsca, zielone i czerwone lampki. To nigdy nie działa. Ktoś z Was patrzył na budynki przy płycie... Mocno porównuje Kraków z Katowicami. Darmowy dojazd drogą - ekspresówka. Autobus kursuje z dworca, kilka razy na dzień, możliwe że również w nocy. Jest dużo miejsc parkingowych. Lotnisko przypomina lotnisko, a nie barak.
ja, 12 czerwca 2012, 19:31 | odpowiedz
@Ja: Niestety autobus z Katowic do Krakowa kosztuje już 14 zł :) Autobus z Katowic na lotnisko kursuje całą dobę, niestety kosztuje tyle, co w Londynie :(
jackii, 12 czerwca 2012, 21:02 | odpowiedz
to tak jak pociąg z lotniska w krakowie do centrum :) dla europejczyków zarabiających w euro to standard, szkoda że jeszcze nie dla nas..
ja, 12 czerwca 2012, 23:26 | odpowiedz
UWAGA Z KATOWIC MOZNA DOJECHAC PRZEZ BYTOM NA LOTNISKO ZA POLOWE CENY POLECAM
simonas, 12 czerwca 2012, 23:33 | odpowiedz
ale propaganda..
marek, 13 czerwca 2012, 0:06 | odpowiedz
Największym grzechem goleniowa jest niestety jego lokalizacja. Nie wiem czy jest sens rozwijać lotnisko tak daleko od miasta. Co do pytania co ono robi w spisie, to myślę że jest istotne, bo sam widziałem jak obsługuje dość poważny ruch kibiców irlandzkich :).
Tomek, 13 czerwca 2012, 1:25 | odpowiedz
Byłem na meczu otwarcia i terminal w warszawie wygląda świetnie. Mieszkałem całkiem niedaleko lotniska, w nowym ibisie w reducie, wybudowanym tuż przed euro. Nie sądziłem, że jeszcze będą miejsca, a były i to całkiem tanie. Więc śmiało mogę powiedzieć, że też jestem optymistą, jeśli chodzi o euro.
czempion, 13 czerwca 2012, 14:12 | odpowiedz
Tomek, nie mówię, że nie jest istotne, tylko wszędzie na tych zdjęciach są nowe terminale, a w Goleniowie stara bida ;) Lokalizacja nie jest taka tragiczna, co prawda większość lotnisk jest na obrzeżach większego miasta, chociaż do Pyrzowic z Katowic też jest spory kawałek. Dojazd rzeczywiście średni, ale może w końcu KIEDYŚ doczekamy się ciuchci w tym kierunku, próby są ;) Poza tym gdyby go dalej nie rozwijać to ze Szczecina trzeba by jeździć jeszcze dalej, a to znowu wydłuża czas...dajmy im szansę ;)
kamyk, 16 czerwca 2012, 13:36 | odpowiedz
Lublin wygląda jak supermarket, a podobno w planach ma wjeżdżać do środka pociąg.
lucas, 19 czerwca 2012, 23:56 | odpowiedz
..."I jak wam się podoba? Nam serca rosną, gdy patrzymy na te obrazki" Wam mogą rosnąć nie tylko serca. A gdzie, bałwany, moje obiecane lotnisko w Obicach? Platformerskie lemingi i bałwany - niech wam rośnie, bo resztę macie w d...
Ryszard, 25 października 2012, 14:01 | odpowiedz
porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »