Fly4free.pl

Lotnisko w Radomiu ma nowe logo. Wam też mocno kojarzy się z logiem Ryanaira?

Foto: PPL
"Główny element logotypu skonstruowany jest z symboli kojarzących się z lotami, różnymi kierunkami świata, drogą, słońcem, bezpieczeństwem, a razem tworzy energiczną i pozytywną całość. Nowoczesny krój typografii zapewnia profesjonalny i ciepły odbiór. Wpisuje się w rodzinność oraz wakacyjność" – mówią twórcy nowego logotypu radomskiego lotniska, który został właśnie wybrany przez PPL. Pod względem zastosowanej kolorystyki nowy logotyp bardzo mocno kojarzy się z logiem Ryanaira.

Nowy logotyp i cały system identyfikacji wizualnej lotniska w Radomiu zrealizowała agencja Bprog. Przedstawia on żółte linie układające się w kształt samolotu na granatowo-niebieskim tle. Jak to zwykle w przypadku logotypów bywa, wszystkie elementy mają swoje odpowiednie uzasadnienien i symbolikę. Jak czytamy w radomskiej „Wyborczej”, intensywny żółty kolor symbolizuje nowoczesność, otwartość i radość. Z kolei kolor niebieski oznacza zaufanie, godność, a w podróżach lotniczych kojarzy się z niebem i oceanem.

„Oba kolory i ich odcienie tworzą idealne połączenie” – czytamy w uzasadnieniu.

„Nowoczesny krój typografii zapewnia profesjonalny i ciepły odbiór. Wpisuje się w rodzinność oraz wakacyjność” – opisują proces tworzenia projektu graficznego autorzy logotypu.

Może to tylko my, ale zastosowana kolorystyka sprawia, że nowe logo bardzo mocno kojarzy nam się z linią Ryanair, która w swojej identyfikacji wizualnej używa dokładnie takich samych barw. Jest to o tyle ciekawe, że Ryanair raczej nie zacznie latać z Radomia, a przynajmniej tak wynika z deklaracji Michaela O’Leary’ego, czyli szefa irlandzkiej linii.

Foto: PPL

– Nigdy nie będziemy latać z Radomia. Budowa lotniska pośrodku niczego to jeden z najgłupszych pomysłów w historii Polski, który przypomina działania komunistów w latach 50-tych XX wieku. Zamiast inwestować w Modlin, polski rząd marnuje miliardy z kieszeni podatników na budowę pałacu, z którego nikt nie będzie latał. Czy LOT przeniesie się do Radomia? Nie. I Ryanair też nie ma takiego zamiaru – mówił O’Leary we wrześniu w rozmowie z Fly4free.pl.

Budowane właśnie lotnisko w Radomiu ma docelowo przejąć część połączeń czarterowych oraz niskokosztowych z Lotnisko Chopina. Inwestycja, która ma kosztować ok. 800 mln PLN, jest obecnie na ukończeniu – szacuje się, że pierwsze samoloty wylecą z Radomia wiosną 2023 roku. Lotnisko będzie w stanie przyjąć do 3 mln pasażerów rocznie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Mi nie kojarzy się
Nabu, 11 stycznia 2022, 17:54 | odpowiedz
Nie, nie kojarzy się. Do autora - Radom to nie jest lotnisko pośrodku niczego.Owszem decyzja jest polityczna i obecnie wydaje się , ze z różnych względów ruch lotniczy nie poszybuje w górę i należało rozbudować Okęcie (znacznie wcześniej to przygotowując).  Ale lotnisko istniało tu już od  dawna, obok 200 tyś miasta. Najpierw wojskowe, potem także cywilne z terminalem odkupionym z Łodzi. Wiadomo kto zdecydował, że ma być większe. Niezależnie od ruchu na Chopina jeśli ceny będa b. atrakcyjne  to Radom  może być alternatywą dla czarterów. Nie widzę powodów, dlaczego biura podrózy nie miałyby dowozić ludzi autobusami z różnych części Mazowsza. Tu kojarzy mi się siatka łączonych połączeń w Tajlandii. Dotarcie własnym autem też jest proste  z Mazowsza i woj. swietokrzyskiego, trochę gorzej z łódzkim (w porównaniu do W-wy)  Ceny urlopów będą w kraju ciągle rosły i będzie więc niemało chętnych na urlop gdzieś dalej, póki jest to dla Polaków także sposób na zaimponowanie i ucieczka od zimy.  
notekpl, 12 stycznia 2022, 21:32 | odpowiedz
Najciekawsze jest to połączenie miast "Warszawa-Radom", szczególnie w kontekście budowania marki. Jakby nie było, sąsiedztwo dość odległe.
Cucaburra - agencja brandingowa, 12 stycznia 2022, 22:30 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »