Fly4free.pl

LOT znów zawiesza swoją najdłuższą trasę do USA! Przerwa w lotach potrwa 2 miesiące

Foto: Paweł Radomski / Shutterstock
Od 1 lutego do 31 marca 2024 rok LOT zawiesi loty z Warszawy do Los Angeles. Przewoźnik tłumaczy tę decyzję "koniecznością optymalizacji siatki połączeń z przyczyn handlowych i operacyjnych".

Połączenie do Los Angeles to najdłuższa trasa LOT do Stanów Zjednoczonych, która zwłaszcza w sezonie letnim cieszy się dużym powodzeniem – narodowy przewoźnik latem realizuje loty do Kalifornii codziennie. Jednocześnie w sezonie zimowym linia mocno zmniejsza częstotliwości lotów na tej trasie – obecnie loty do Los Angeles są realizowane 2 razy w tygodniu. Jak jednak informuje serwis Aeroroutes, od 1 lutego do 31 marca loty do Kalifornii będą całkowicie zawieszone. LOT potwierdza tę informację.

– Wycofanie rejsów do Los Angeles w okresie luty-marzec 2024 wynika z konieczności optymalizacji siatki połączeń z przyczyn handlowych i operacyjnych – Pasażerom oferujemy możliwość zmiany terminu podróży, zmiany trasy, bądź możliwość zwrotu biletu – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy LOT.

Warto przypomnieć, że to już drugi rok z rzędu, gdy LOT decyduje się na zimowe zawieszenie połączenia do Los Angeles. W ubiegłym roku przerwa w realizowaniu lotów na tej trasie była jeszcze dłuższa – trwała od 11 stycznia do 26 marca.

Loty z Warszawy do Los Angeles mają zostać wznowione od 1 kwietnia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »