Fly4free.pl

LOT zawiesi hitową trasę do USA! Częściej poleci za to do Azji, choć loty wydłużyły się nawet o 5 godzin

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock
Od 11 stycznia do 26 marca LOT zawiesi połączenie z Warszawy do Los Angeles. Jednocześnie narodowy przewoźnik zamierza nieco zwiększyć liczbę lotów na trasie do Tokio – od listopada doda drugą rotację w tygodniu, a od marca zacznie latać do Japonii trzy razy w tygodniu. Narodowa linia zdecydowała się na ten krok, choć z powodu rosyjskich sankcji musiał znacząco wydłużyć długość trasy – według rozkładu czas przelotu z Tokio do Warszawy wynosi aż 15,5 godziny!

Zawieszenie lotów do Los Angeles to dość zaskakująca decyzja narodowego przewoźnika, choć patrząc historycznie, początek roku to okres najmniejszego popytu na podróże na Zachodnie Wybrzeże USA. Połączenie będzie zawieszone dość długo – loty nie będą realizowane od 11 stycznia aż do 26 marca 2023 roku. Co ciekawe, po wznowieniu trasy wiosną LOT nie przywróci go w pełnej częstotliwości. Jak informuje pasażer.com, przez kolejne dwa miesiące aż do początku czerwca przyszłego roku trasa będzie realizowana nie codziennie, a tylko 4 razy w tygodniu.

Częściej do Tokio od listopada

Jednocześnie jednak LOT planuje od jesieni nieznacznie zwiększyć liczbę lotów do Tokio, gdzie obecnie lata tylko raz w tygodniu. Przewoźnik już kilka miesięcy temu planował częściej latać do stolicy Japonii, ale na drodze stanęła m.in. rosyjska agresja na Ukrainę.

Agresja Rosji i związane z nią sankcje (zakaz lotów nad Rosją) sprawiły, że wielu przewoźników z Europy latających do Azji wpadło w kłopoty. Powód to oczywiście konieczność latania do Azji okrężną drogą, co bardzo wydłuża czas lotu. Już kilka miesięcy temu na łamach Fly4free.pl mocno narzekał na to prezes LOT Rafał Milczarski.

Musieliśmy też znacząco wydłużyć niektóre dalekie trasy. Chodzi tu o połączenia longhaulowe, które znacząco się wydłużyły, nawet od 4 do 6 godzin, jeśli chodzi o poszczególne rotacje. Nigdy nie przypuszczałem, że lot do Tokio może trwać ponad 14 godzin, a z taką sytuacją mamy do czynienia obecnie. Nie poddajemy się jednak i zamierzamy to przetrwać – mówił Milczarski.

I faktycznie, przynajmniej na trasie Warszawa-Tokio LOT zamierza „podjąć walkę”. Jak donosi serwis Aeroroutes, od 4 listopada przewoźnik będzie latał do stolicy Japonii 2 razy w tygodniu (wyloty we wtorki i piątki), a od 2 marca 2023 roku dojdzie trzecia rotacja na tej trasie, która będzie wykonywana w czwartki.

Najważniejsza jest jednak odpowiedź na pytanie, jak długo linia utrzyma te połączenia. Z systemu rezerwacyjnego wynika bowiem, że obecnie loty z Warszawy do Tokio trwają 12,5 godziny, a z Tokio do Warszawy – aż 15,5 godziny!

Foto:
Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Niech lata do NRT przez LAX ;)
grodek, 23 sierpnia 2022, 18:32 | odpowiedz
Kreski, kreski, kreski :D
Paweł Iwanczenko, 23 sierpnia 2022, 18:35 | odpowiedz
I Honolulu. Byłby fajny składak;)
grodek Niech lata do NRT przez LAX ;)
pawel84, 23 sierpnia 2022, 21:10 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »