Fly4free.pl

LOT znów poleci z Warszawy do Los Angeles! Wiemy, co z innymi dalekimi trasami

Foto: Malik Masik / Shutterstock
– Połączenie z Warszawy do Los Angeles zostanie uruchomione od nowa w przyszłym roku, pod koniec sezonu zimowego – powiedział we wtorek Michał Fijoł, członek zarządu LOT ds. handlowych. To kolejna trasa do USA, jaką przywróci LOT.

8 listopada Stany Zjednoczone ponownie otworzą się dla w pełni zaszczepionych podróżnych z Europy. Oznacza to oczywiście, że linie lotnicze zwiększają swoją ofertę lotów do USA, a wśród nich jest LOT – narodowy przewoźnik zwiększył już częstotliwości lotów na kilku trasach, ogłosił też, że na początku grudnia wznowi połączenie do Miami. Ale okazuje się, że to nie koniec powracających tras, bo LOT już wkrótce planuje wznowić loty do słonecznej Kalifornii.

– W związku z otwarciem USA i zwiększonym popytem uzupełniliśmy naszą siatkę o nowe połączenia do Nowego Jorku, Newark, Chicago, wznawiamy loty do Miami. Na nowo ruszy też trasa z Warszawy do Los Angeles, którą chcemy uruchomić w przyszłym roku, od końca sezonu zimowego – powiedział we wtorek Michał Fijoł z LOT podczas spotkania z dziennikarzami.

Szczegóły uruchomienia tej trasy nie są na razie znane, ale ze słów Fijoła wynika, że trasa wystartuje prawdopodobnie w okolicach marca 2022 roku.

Co z innymi trasami? Ze słów Fijoła wynika, że LOT prawdopodobnie uruchomi w przyszłym roku zapowiadane już w 2019 roku połączenie do San Francisco. Przewoźnik ostatecznie zaś porzucił plany uruchomienia także zapowiadane trasy do Waszyngtonu.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »