Fly4free.pl

Zasady wjazdu do USA. Wiemy, jaki trzeba zrobić test i co z dziećmi

kobieta w Holywood
Foto: Logra / Shutterstock
Zaświadczenie o szczepieniu i negatywny wynik testu na koronawirusa – dopiero z tymi dwoma dokumentami będzie można przekraczać granicę Stanów Zjednoczonych podróżując z Europy. Po kilku tygodniach niepewności dotyczących przepisów, pojawiły się szczegóły obostrzeń.

Kilkanaście dni temu Stany Zjednoczone ogłosiły, że wreszcie po wielu miesiącach zamknięcia dla podróżnych z Europy, ponownie uchylą nieco drzwi swojego kraju. Turyści będą mogli podróżować do USA już od 8 listopada, ale wciąż muszą pamiętać o spełnieniu dodatkowych warunków. Wreszcie poznaliśmy więcej szczegółów w tej sprawie.

Stany Zjednoczone od razu zapowiadały, że będą wpuszczać wyłącznie zaszczepionych turystów. I faktycznie tak będzie. Żeby przekroczyć granicę USA trzeba udokumentować pełny cykl szczepień. W tej chwili akceptowane są szczepienia preparatami Pfizer-BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson i AstraZeneca/Oxford. Dodatkowo trzeba pamiętać, że musi minąć przynajmniej 2 tygodnie od ostatniej dawki w przypadku preparatów dwudawkowych i od szczepienia w przypadku jednodawkowych.

Wszyscy podróżni muszą też przed podróżą wykonać test na koronawirusa. Początkowo jednak nie określono, jakiego rodzaju testy będą akceptowane. Teraz wiemy już, że Stany Zjednoczone będą uznawać zarówno testy PCR jak i tańsze antygenowe. Jedne i drugie muszą być wykonane nie wcześniej niż 72 h przed podróżą.  

A co z dziećmi? Nareszcie poznaliśmy też zasady dotyczące niepełnoletnich podróżnych. Wszystkie osoby, które nie skończyły jeszcze 18 lat są zwolnione z obowiązku szczepienia przed podróżą do USA, ale muszą wykonać test na koronawirusa. W przypadku, kiedy towarzyszą im zaszczepieni rodzice – wystarczy, że zrobią test PCR lub antygenowy na 72 h przed podróżą. W sytuacji, gdy podróżują samodzielnie lub z opiekunami – taki test musi być wykonany zaledwie 24 h przed wyjazdem.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Ma ktoś z Was pomysł, jak wjechac do USA 6 listopada, czyli 2 dni przed "otwarciem" granic? Po serii artykułów o tym, że "USA otwierają się od listopada" kupiłem bilety :(
Lukasz Szkaradnik, 26 października 2021, 15:55 | odpowiedz
Znając urzędników granicznych w USA nie ma takiej opcji, aby to ominąć. Jedynie wchodzi w grę pobyt przez 2 tygodnie poza Unią np. na Dominikanie. Mnie martwi jeszcze to ile ludzi się natnie na to "OTWARCIE" granic, bo pamiętajcie, że mając szczepienia nie zmienia to zupełnie możliwości pozytywnego testu, więc pewnie będzie wysyp niezadowolonych podróżnych 1-2 dni przed lotem, gdy okaże się, że test jest pozytywny.  Mam kilku znajomych, którzy mieli taką sytuację i nigdzie nie wylecieli, ale nie w kwestii USA, więc uważajcie i przemyślcie dwa razy rezerwację na daną destynację, gdy bilet nie jest tani, a test jest konieczny przed wyjazdem.
Lukasz Szkaradnik Ma ktoś z Was pomysł, jak wjechac do USA 6 listopada, czyli 2 dni przed "otwarciem" granic? Po serii artykułów o tym, że "USA otwierają się od listopada" kupiłem bilety :(
AgaZap, 26 października 2021, 16:21 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Przekoczuj 2 dni na lotnisku :) 
Lukasz Szkaradnik Ma ktoś z Was pomysł, jak wjechac do USA 6 listopada, czyli 2 dni przed "otwarciem" granic? Po serii artykułów o tym, że "USA otwierają się od listopada" kupiłem bilety :(
marcin3city, 26 października 2021, 22:33 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Miałem tak samo, bilety na 6go. Na szczęście KLM pozwala przebookować bilet za darmo więc bilet zmieniony na 8go.  
marcin3city Przekoczuj 2 dni na lotnisku :) 
Lukasz Szkaradnik Ma ktoś z Was pomysł, jak wjechac do USA 6 listopada, czyli 2 dni przed "otwarciem" granic? Po serii artykułów o tym, że "USA otwierają się od listopada" kupiłem bilety :(
paman, 28 października 2021, 22:35 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Informacje w artykule są nieprawdziwe. CDC w oficjalnych zaleceniach mówi o 3 dniach przed podróżą dla zaszczepionych a nie 72h. Godzina lotu i testu jest nieistotna. Muszą być 3 dni. 
Janek Kruczkowski, 2 listopada 2021, 23:08 | odpowiedz
3 dni bez względu na godzine lotu I różnice czasu?
Janek Kruczkowski Informacje w artykule są nieprawdziwe. CDC w oficjalnych zaleceniach mówi o 3 dniach przed podróżą dla zaszczepionych a nie 72h. Godzina lotu i testu jest nieistotna. Muszą być 3 dni. 
Trzebniczanka, 3 listopada 2021, 16:14 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »