Fly4free.pl

LOT zawiesza dużo tras na lato! Kilka hitowych kierunków najwcześniej od listopada

Foto: Grand Warszawski / Shutterstock

W nadchodzącym sezonie letnim LOT nie poleci m.in. do San Francisco, Waszyngtonu i Singapuru – wszystkie te połączenia zniknęły z systemu rezerwacyjnego przewoźnika. Ale lista tras jest znacznie dłuższa.

Tak jak inne linie, LOT dostosowuje swoją siatkę do małego popytu, które są efektem pandemii koronawirusa i związanych z nią restrykcji. Jak pisaliśmy na naszych łamach, w lutym LOT wykonuje około 20 procent swojej siatki połączeń z analogicznego okresu w 2019 roku.

Ponieważ jednak pandemia nie ustępuje, przewoźnik rozszerza cięcia na kolejne miesiące, a o zmianach w siatce połączeń napisał właśnie serwis pasazer.com. Które trasy zniknęły z systemu?

LOT przede wszystkim usunął z rozkładu część tras międzykontynentalnych. Przesunięto m.in. start nowych połączeń do USA, które zostały zapowiedziane jeszcze w 2019 roku, a więc z Warszawy do San Francisco i Waszyngtonu. Start połączenia do San Francisco został przesunięty na 1 listopada, a połączenie do Waszyngtonu na razie w ogóle nie wróciło jeszcze do systemu rezerwacyjnego. Ze sprzedaży wycofano też w lecie wszystkie pasażerskie połączenia z Warszawy do Pekinu oraz Singapuru, które także mają wrócić do rozkładu najwcześniej na przełomie października i listopada.

Z kolei serwis BudFlyer informuje, że także na 1 listopada przełożono wznowienie lotów z Budapesztu na nowojorskie lotnisko JFK.

W sezonie letnim LOT nie poleci też na kilku europejskich trasach. Pasazer.com wylicza, że znikają m.in. połączenia z Warszawy do Charkowa, Kaliningradu, Kowna, Norymbergi, Połągi, Zaporoża oraz z Krakowa do Bukaresztu i Wrocławia do Budapesztu.

Oczywiście, nie można wykluczyć, że część z tych tras zostanie przywrócona do siatki połączeń, jeśli na przykład restrykcje i ograniczenia w niektórych krajach zostaną złagodzone. Jednak równie możliwe są na przykład dalsze cięcia w siatce.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Najlepiej niech wszystkie trasny zawiesi i zwinie sprzet
Leszek Wozniak, 16 lutego 2021, 15:38 | odpowiedz
Singapur niedawno byl promowany w Szalonej Srodzie... Jeśli to nie jest przykład wyludzania pieniędzy, to juz nie wiec co jest!!
Bulusia, 16 lutego 2021, 15:46 | odpowiedz
Jakiego wyłudzania? Kupiłem wtedy bilety i dostanę zwrot. W czym problem? 
Bulusia Singapur niedawno byl promowany w Szalonej Srodzie... Jeśli to nie jest przykład wyludzania pieniędzy, to juz nie wiec co jest!!
Mxd, 16 lutego 2021, 17:52 | odpowiedz
Ano w tym problem, że to od dłuższego jest model biznesowy LOTu: ogłoszenie wielu tras w atrakcyjnych cenach tylko po to by zebrać gotówkę z rynku, bo latać firma nie zamierza. Czy taka sytuacja nie wypełnia definicji wyłudzenia?
Mxd Jakiego wyłudzania? Kupiłem wtedy bilety i dostanę zwrot. W czym problem? 
Bulusia Singapur niedawno byl promowany w Szalonej Srodzie... Jeśli to nie jest przykład wyludzania pieniędzy, to juz nie wiec co jest!!
Bulusia, 16 lutego 2021, 19:19 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »