Fly4free.pl

LOT zawiesza jeszcze więcej tras! I to z pewnością nie koniec cięć

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Obowiązkowa kwarantanna przy przylocie do Polski oraz kolejne restrykcje w innych krajach sprawiają, że popyt na podróże lotnicze spada. Widać to po siatce LOT, który właśnie ogłosił duże cięcia w swojej siatce połączeń międzynarodowych.

W poniedziałek pisaliśmy na naszych łamach o zawieszeniu lotów krajowych z Warszawy do Poznania i Katowic, a także zmniejszeniu częstotliwości na innych połączeniach krajowych. Ale LOT na tym nie poprzestaje i mocno tnie też połączenia międzynarodowe. Które trasy znikną i na jak długo?

W komunikacie prasowym narodowego przewoźnika czytamy, że LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu połączeń do Düsseldorfu, Luksemburga, Mediolanu i Wiednia na okres pięciu tygodni (w okresie od 25 stycznia do 28 lutego br.).

W styczniu i lutym, dalsze ograniczenia częstotliwości połączeń obejmą trasy z Warszawy do Wilna (z 11 do 7 częstotliwości tygodniowo), Zurichu (z 8 do 5 rejsów tygodniowo), Sztokholmu (z 7 do 6 rejsów tygodniowo), Paryża, Amsterdamu i Kopenhagi (z 7 do 5 rejsów tygodniowo), Genewy i Bukaresztu (z 6 do 5 rejsów w tygodniu), Sofii (z 5 do 4 rejsów w tygodniu).

Wciąż niepewna jest też sytuacja z lotami do Londynu – od 22 stycznia rejsy z Warszawy na lotnisko Heathrow mają być wykonywane 3 razy w tygodniu, jednak nie jest wykluczone, że także tutaj skala połączenia będzie redukowana, głównie z uwagi na duże restrykcje związane z pandemią koronawirusa w Wielkiej Brytanii. Może na to zresztą wskazywać decyzja linii British Airways, który do połowy lutego zawiesza loty z Warszawy, a potem będzie je wykonywać w bardzo ograniczonym zakresie. Z kolei na trasie Kraków-Londyn brytyjska linia nie poleci aż do 28 marca!

Jednocześnie LOT nie wyklucza, że w zależności od rozwoju sytuacji siatka połączeń będzie dalej redukowana. Obecnie przewoźnik szacuje, że w lutym będzie wykonywał nie więcej niż 20 procent swojej siatki połączeń z lutego 2019 roku. Nie może to jednak dziwić.

Do 31 stycznia br. wszystkie osoby przylatujące do Polski z zagranicy muszą przejść obowiązkową kwarantannę. Ponadto, ze wszystkich krajów, do których połączenia wykonuje LOT tylko sześć nie wymaga od przylatujących Polaków okazania negatywnych wyników testu lub przejścia kwarantanny. W związku z trudną sytuacją w branży i bieżących prognoz (…) LOT również dostosowuje skalę działalności – czytamy w komunikacie biura prasowego.

O wszystkich powyższych zmianach pasażerowie są informowani na bieżąco. Pasażerom odwołanych rejsów oferujemy między innymi wybór nowej daty lotu, zamianę wartości biletu na voucher, a także zgłoszenie wniosku o zwrot. Mając na uwadze komfort pasażerów, wydłużyliśmy ważność wszystkich voucherów LOT-u, także dokumentów wystawionych pomiędzy marcem a październikiem ub. roku, do 24 miesięcy – informuje LOT.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jeszcze trasę WAW-GDN .
aragonix, 19 stycznia 2021, 16:43 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »