Fly4free.pl

LOT wznawia regularne rejsy do USA! Jest też nowa data startu hitowej trasy

Foto: Karol Ciesluk / Shutterstock

Od 11 listopada połączenia LOT między Chicago i Nowym Jorkiem a Warszawą znów są realizowane w sposób regularny, a nie czarterowy. Oznacza to, że bilety na te rejsy dostępne są w otwartej sprzedaży. Nie zmienia to jednak faktu, że na razie na czysto turystyczny wyjazd do Stanów nie mamy szans.

Do tej pory LOT oferował rejsy z i do USA tylko w formule czarterowej, a chętni do podróży musieli się dodatkowo zarejestrować. Obecna zmiana charakteru lotów transatlantyckich związana jest z nowym rozporządzeniem rządu w sprawie zakazu lotów do Polski, w którym wprowadzono wyjątki dla lotów z 2 amerykańskich stanów: z Illinois i Nowego Jorku.

Oznacza to, że od 11 listopada bilety na wszystkie połączenia między Nowym Jorkiem i Chicago a Warszawą trafiły do otwartej sprzedaży przez systemy rezerwacyjne i oficjalną stronę LOT.

Jednocześnie narodowy przewoźnik informuje, że zmiana formuły rejsów nie ma żadnego wpływu na obostrzenia epidemiczne związane z przekroczeniem granicy. Przed zakupem biletu i przed wylotem każdy pasażer zobowiązany jest upewnić się, czy spełnia kryteria wjazdu do Polski. Osoby nieposiadające takich uprawnień, nie zostaną wpuszczone na pokład samolotu.

Paradoksalnie, nie zmienia to wiele z punktu widzenia pasażerów z Polski chcących polecieć turystycznie do USA. Jak czytamy na stronie gov.pl.

W myśl proklamacji Prezydenta USA cudzoziemcy, którzy w ciągu 14 dni przed przybyciem do USA przebywali w następujących krajach:

Chiny, Iran, kraje Strefy Schengen (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Monako, San Marino, Watykan), Zjednoczone Królestwo (Anglia, Szkocja, Walia, Irlandia Północna) oraz Irlandia, mogą nie uzyskać prawa wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych pomimo spełnienia formalnych kryteriów. Ograniczenie dotyczące przekraczania granic obowiązuje do odwołania.

Od tej zasady przewidziano szereg wyjątków, m.in. dla stałych rezydentów i ich rodzin.

Jest nowa data startu trasy do San Francisco?

Kiedy LOT poleci do innych miast w USA? Na razie trudno o jakiekolwiek konkrety ze względu na pandemię koronawirusa, ale mamy już pierwsze przebłyski. Choćby dotyczące połączenia LOT z Warszawy do San Francisco, które miało zostać zainaugurowane 5 sierpnia, jednak z powodu pandemii zostało odwołane. Teraz – jak podaje Rynek Lotniczy – połączenie wróciło do systemu rezerwacyjnego: wynika z niego, że loty do San Francisco miałyby zostać uruchomione od 2 czerwca 2021 roku. LOT miałby operować na tej trasie 3 razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki. Oczywiście, data startu tej trasy może być jeszcze zmieniona, choć trzymamy kciuki, aby tak się nie stało.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »