Fly4free.pl

Nowy zakaz lotów i duże zmiany! Znów polecimy z Polski do USA?

Foto: Luciano Mortula / Shutterstock

W projekcie nowego rozporządzenia dotyczącego zakazu lotów do Polski znalazła się informacja, że z listy z zakazem wyłączone będą dwa amerykańskie stany: Illinois i Nowy Jork. Może to oznaczać, że już wkrótce wznowione zostaną regularne pasażerskie loty między Polską i USA.

Nowe rozporządzenie, które będzie obowiązywać od 11 do 24 listopada, zawiera spore zmiany na liście. Najważniejszą jest zmiana współczynnika nowych zakażeń, według którego kraje są umieszczane na liście: obecnie wynosi on 90 nowych zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 14 ostatnich dni, w nowym rozporządzeniu został on nieco złagodzony, liczba ta wzrośnie do 270. Jest to oczywiście związane z pandemią koronawirusa i zwiększoną liczbą nowych zakażeń.

Zmiany zaszły też na samej liście. Według projektu z zakazu lotów w dalszym ciągu wyłączone będą państwa członkowskie Unii Europejskiej, EOG i Strefy Schengen, ale także… stany Illinois i Nowy Jork w USA.  Oznacza to, że wejście w życie rozporządzenia w takim kształcie mogłoby teoretycznie oznaczać, że LOT mógłby wznowić regularne połączenia pasażerskie z Polski do Chicago i Nowego Jorku. Choć oczywiście nie jest to w żaden sposób przesądzone.

Dodatkowo  z listy wyjątków, których nie obejmuje współczynnik nowych zakażeń, wypadły Rosja i Ukraina.

Ostatecznej wersji rozporządzenia możemy się już tradycyjnie spodziewać zapewne we wtorek, czyli na dzień przed jego wejściem w życie.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »