Fly4free.pl

LOT trafił w dziesiątkę z nową trasą do Azji! Samoloty pełne, będzie więcej lotów

Foto: Markus Mainka / Shutterstock

Od połowy września LOT zwiększy liczbę lotów na trasie z Warszawy do Delhi z 5 do 7 połączeń tygodniowo. To efekt bardzo dobrych wyników, jakie narodowy przewoźnik notuje na tej trasie.

Połączenie do Delhi zostało uruchomione we wrześniu ubiegłego roku i z danych LOT wynika, że cieszy się bardzo dużym powodzeniem – w ciągu kilku miesięcy do połowy stycznia współczynnik wypełnienia samolotów na tej trasie przekroczył 80 procent, a poziom rezerwacji na sezon letni wskazuje, że wynik ten będzie jeszcze nieco lepszy. Stąd decyzja o zwiększeniu liczby połączeń – z 5 do 7 tygodniowo.

Każde połączenie, zarówno to dopiero co uruchomione, jak również funkcjonujące już od wielu lat, jest przez nas wnikliwie i na bieżąco analizowane. W przypadku lotów do stolicy Indii nasze wyliczenia wskazywały na wysoki potencjał zarówno ruchu turystycznego jak i biznesowego, dlatego też od samego początku jego funkcjonowania uruchomiliśmy aż 5 rejsów tygodniowo. Pierwsze miesiące tych operacji potwierdzają nasze przewidywania – trasa do Delhi notuje świetne wyniki i co ważne, nie tylko w klasie ekonomicznej, ale również w klasach podwyższonego komfortu lotu. Liczymy na to, że oferta codziennych rejsów zachęci jeszcze więcej pasażerów do skorzystania z połączenia – mówi Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych PLL LOT.

Będą nowe trasy do Indii? 2 lotniska na celowniku

LOT analizuje też możliwości uruchomienia kolejnych tras do Indii. W nieoficjalnych rozmowach wśród potencjalnych kierunków do uruchomienia z Warszawy przewijają się m.in. Mumbaj i Bangalore. Jednocześnie przewoźnik rozszerzył umowę code-share z Air India – w systemie rezerwacyjnym LOT są już dostępne transfery przez Delhi do kilku nowych portów lotniczych w tym kraju.

To kolejna daleka trasa do Azji, która niemal z miejsca okazała się “hitem”. Równie dobre wyniki notuje także uruchomiona we wrześniu trasa LOT z Budapesztu do Seulu

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
A miało nie być miejsca dla Lotu. Zresztą jak dla hubu. Wszystko jest w Berlinie. Głupota. I szkoda kasy. 
dao, 22 stycznia 2020, 13:02 | odpowiedz
Avatar użytkownika
A miało nie być miejsca dla Lotu. Zresztą jak dla hubu. Wszystko jest w Berlinie. Głupota
dao, 22 stycznia 2020, 13:02 | odpowiedz
"Strzał w 10" to będzie wtedy, gdy LOT stanie się bardziej konkurencyjny cenowo.  Przykładowo, kumpel leci w najbliższą sobotę w Warszawy do Delhi, ale Fin Air-em z przesiadką i 4-godzinną przerwą w Helsinkach, bo jest sporo taniej. Podobnie sprawa się ma choćby z lotami do USA.
ojtomek2, 22 stycznia 2020, 13:17 | odpowiedz
To prawda z tymi cenami. O ile na trasach europejskich trafiają się atrakcyjne cenowo połączenia, o tyle trasy long hailage to jakaś masakra. Ostatnio byłem w Tokio Turkishem za 1100 zł. Bilet Lotu kosztował 2100...
Bulusia, 22 stycznia 2020, 14:26 | odpowiedz
Ale skoro wypełnienie  samolotu jest ponad 80% to znaczy, że jednak LOT jest konkurencyjny cenowo. Nie wszyscy latają budżetowo.
ojtomek2 "Strzał w 10" to będzie wtedy, gdy LOT stanie się bardziej konkurencyjny cenowo.  Przykładowo, kumpel leci w najbliższą sobotę w Warszawy do Delhi, ale Fin Air-em z przesiadką i 4-godzinną przerwą w Helsinkach, bo jest sporo taniej. Podobnie sprawa się ma choćby z lotami do USA.
DMWpl, 22 stycznia 2020, 17:57 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Lot Turkishem, to lot budżetowy? :D Do Turkisha, to LOTowi jeszcze "trochę" brakuje. 
DMWpl Ale skoro wypełnienie  samolotu jest ponad 80% to znaczy, że jednak LOT jest konkurencyjny cenowo. Nie wszyscy latają budżetowo.
ojtomek2 "Strzał w 10" to będzie wtedy, gdy LOT stanie się bardziej konkurencyjny cenowo.  Przykładowo, kumpel leci w najbliższą sobotę w Warszawy do Delhi, ale Fin Air-em z przesiadką i 4-godzinną przerwą w Helsinkach, bo jest sporo taniej. Podobnie sprawa się ma choćby z lotami do USA.
ncn, 23 stycznia 2020, 1:34 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »