Fly4free.pl

Nowa daleka trasa LOT hitem! Dreamlinery latają prawie pełne

Foto: Aleksander_Gwiazda / Shutterstock

Choć od ogłoszenia trasy do pierwszego lotu nie minęły nawet dwa miesiące, to wygląda na to, że połączenie Budapeszt-Seul na razie radzi sobie świetnie. Samoloty na tej trasie latają wypełnione w ponad 90 procentach!

Połączenie z Budapesztu do Seulu zostało ogłoszone w dość nietypowy sposób – zazwyczaj linie lotnicze ogłaszają dalekie trasy minimum na pół roku lub dłużej przed ich startem, aby zbudować odpowiednią bazę pasażerów, którzy wykupią bilety na poszczególne loty. Tymczasem LOT trasę z Budapesztu do Seulu ogłosił pod koniec lipca, a pierwszy lot na tej trasie odbył się już 21 września. Można więc było mieć obawy o to, jak przewoźnik będzie sobie radził na tej trasie. Tymczasem… koreańskie media donoszą, że wyniki LOT są naprawdę świetne.

Z informacji płynących z Korei Południowej wynika, że we wrześniu (w tym okresie LOT wykonał 4 rotacje na tej trasie) średnie obłożenie na tej trasie wynosiło 95 procent, a w okresie od 1 do 21 października samoloty między Budapesztem a Seulem były wypełnione w 90 procentach. LOT potwierdza te wyliczenia.

– Jesteśmy zadowoleni ze startu nowego połączenia LOT-u z Budapesztu do Seulu. W pierwszych dwóch miesiącach operacji (we wrześniu i październiku br.) poziom wypełnienia samolotów na tej trasie wyniósł 90 proc. Oczywiście na ocenę wyników połączenia jest zdecydowanie za wcześnie ale prognozy na kolejne miesiące w sezonie zimowym są optymistyczne – mówi w rozmowie z Fly4free.pl Michał Czernicki, p.o. rzecznika prasowego LOT-u.

Jest to oczywiście dopiero pierwszy miesiąc, ale i tak wypada pochwalić LOT, że z tak skromną siatką dowozową zdołał tak szczelnie wypełnić samoloty lecące do Korei Południowej. Tym bardziej, że jak dobrze pamiętamy, znacznie gorzej LOT poradził sobie w przypadku trasy do z Budapesztu do Chicago – najpierw zawiesił połączenie na bieżący sezon zimowy, a potem stwierdził, że na razie nie będzie przywracał tego połączenia.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »