Fly4free.pl

Przygoda w Portugalii! Lizbona, Madera i Porto w jednej podróży z Berlina za 403 PLN

403 PLN
madera
Foto: TutuIonatan / Shutterstock
Ta oferta jest już nieaktualna. Sprawdź nasze najnowsze propozycje:

Odwiedźcie stolicę Portugalii, zaczerpnijcie nieco słońca na Wyspie Wiecznej Wiosny oraz odkryjcie piękno miasta sześciu mostów! Zostawcie za sobą grudniowe przymrozki i ruszcie na południe Europy!

Wyjazd rozpoczniecie 6 grudnia w Berlinie. Najpierw polecicie do Lizbony, gdzie zostaniecie do 9 grudnia. Ze stolicy Portugalii udacie się na Maderę. 15 grudnia z Funchal skierujecie się do Porto. Powrót do stolicy naszych zachodnich sąsiadów zaplanowany jest na 19 grudnia.

Podróżować będziecie na pokładach samolotów linii lotniczych Ryanair i EasyJet. Pamiętajcie, że bez dodatkowych opłat możecie zabrać jedynie bagaż podręczny. Jeśli macie problem ze spakowaniem się, przeczytajcie nasz poradnik.

Plan podróży:
Berlin – Lizbona 6 grudnia
Lizbona – Funchal 9 grudnia
Funchal – Porto 15 grudnia
Porto – Berlin 19 grudnia

Termin podróży: 6–19 grudnia
Wylot z: Berlina
Linie lotnicze: Ryanair i EasyJet
Bagaż: podręczny

Hotelod 158 PLN/noc/2 osoby

W Lizbonie zatrzymajcie się w 3* hotelu Lisbon City Apartments & Suites by City Hotels. To obiekt położony w pobliżu centrum miasta. Wyróżnia się atrakcyjną ceną i wysokim standardem wyposażenia.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu.

Na Maderze postawcie na noclegi w stolicy. Zameldujcie się w 4* hotelu Quinta da Penha de França. Obiekt jest świetnie zlokalizowany. Ponadto będziecie mieć dostęp do basenu i bezpłatnego Wi-Fi. W cenie zawarte są śniadania.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu.

W Porto polecam noclegi w 3* hotelu Pao de Acucar, który jest położony w pobliżu dzielnicy Baixa. Będziecie mieć dostęp do Wi-Fi. Ponadto pokoje są bogato wyposażone i oryginalnie wykończone.

zarezerwuj hotel

Dowiedzcie się więcej o tym hotelu.

Co zobaczyć w Portugalii?

W Lizbonie przespacerujcie się najstarszą dzielnicą miasta – Alfamą. Polecam wam wizytę w zamku św. Jerzego, z którego rozpościera się wspaniały widok na okolicę. W stolicy Portugalii powinniście też odwiedzić dzielnicę Baixa, w której natkniecie się na plac Praca do Comercio. Znajdziecie na nim pomnik króla Józefa I i Łuk Triumfalny. Warto przejść się również słynną ulicą Rua da Bica de Duarte Belo, po której kursuje winda Bica.

Zwiedzanie Madery rozpocznijcie od wizyty w stolicy wyspy, czyli Funchal. Znajdziecie tam malownicze kamienice, klimatyczne stare miasto i muzeum Ronaldo. W pobliżu miasta usytuowane jest wzgórze Monte, na które można dostać się przeszkloną kolejką. To okazja na podziwianie piękna okolic i oceanu. Na szczycie znajdziecie Pałac Monte z tropikalnym ogrodem. W drogę powrotną do Funchal sugeruję wybrać się na sankach! To unikalna atrakcja, której historia sięga XIX wieku. Poza tym na wyspie warto podziwiać cuda natury: naturalne baseny lawowe w Porto Moniz, dolinę Zakonnic czy półwysep św. Wawrzyńca.

W Porto musicie zobaczyć charakterystyczne dla miasta mosty. Jednym z najpopularniejszych jest Ponte Dom Luis I, który jednocześnie jest świetnym punktem widokowym. Polecam wizytę w Ribeirze, czyli jednej z najbardziej klimatycznych dzielnic. Jeśli jesteście miłośnikami zwiedzania obiektów sakralnych, w Porto znajdziecie ich mnóstwo. Najciekawsze z nich to: Igreja de Santa Clara, Igreja de Santo Ildefonso i Capela das Almas.

Foto: S-F / Shutterstock
Madera
Foto: Funny Solution Studio / Shutterstock
porto
Foto: Diana Rui / Shutterstock
Przydatne informacje
  • W celu uniknięcia kwarantanny na terytorium Portugalii należy posiadać Unijny Certyfikat Covid.

  • Sprawdźcie, jak łatwo i tanio dojechać do stolicy Niemiec.

  • Preferujcie transport własnym autem? Sprawdźcie jedną z najtańszych opcji parkingowych w okolicy lotniska Brandenburg.

  • Szukacie dobrego ubezpieczenia turystycznego? Porównajcie ceny w Rankomat i kupcie online.

  • Jeżeli w ciągu ostatnich trzech lat wasz lot był opóźniony lub odwołany, ubiegajcie się o odszkodowanie 250-600 EUR za pomocą AirHelp.

  • Rozważacie inny kierunek podróży? Sprawdźcie w naszej wyszukiwarce obostrzeń dokąd i na jakich zasadach możecie jechać.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »