Fly4free.pl

Linie anulują w wakacje kolejne 150 lotów z Polski! Mamy listę tras, na których będą cięcia

Foto: Ekaterina Pokrovsky / Shutterstock
Lufthansa, Swiss, Austrian, SAS, a nawet British Airways – lista przewoźników, którzy anulują loty z i do naszego kraju jest dość długa. Z wyliczeń Fly4free.pl wynika, że w ostatnich dniach linie odwołały co najmniej 150 rejsów z Polski, a to prawdopodobnie jeszcze nie koniec, bo na przykład Lufthansa może jeszcze mocniej obciąć siatkę połączeń w naszym kraju.

O lotniczej „klęsce urodzaju” i odwoływanych połączeniach w Europie piszemy na naszych łamach od kilkunastu tygodni. Problem dotyczy przede wszystkim największych lotnisk, które mają problemy z przepustowością, ale nie oznacza to, że polscy pasażerowie nie napotkają tego lata na komplikacje. I choć nie są one tak duże jak w krajach Europy Zachodniej, to nie da się ukryć, że dostajemy rykoszetem za problemy przewoźników i lotnisk.

Do tej pory w Polsce połączenia odwoływał m.in. LOT (chodzi o loty do Amsterdamu i Londynu, gdzie miejscowe lotniska mają problemy z przepustowością), easyJet (3 połączenia z Krakowa zawieszone, na pozostałych mniejsza liczba rotacji) oraz Eurowings (zawieszone 2 trasy z Wrocławia i Krakowa, na 2 pozostałych zmniejszona o połowę liczba lotów). Ale cięć ogłoszonych przez przewoźników jest jeszcze więcej. Zebraliśmy dane na temat zaktualizowanych siatek połączeń, zgromadzone przez branżowy serwis AeroRoutes.

Na których trasach zmniejszy się liczba lotów?

Lufthansa

– Frankfurt – Katowice (w lipcu zmniejszona liczba lotów z 62 do 47)
– Frankfurt – Kraków (zmniejszona liczba lotów ze 124 do  121)
– Frankfurt – Poznań (mniej lotów z 62 do 54)
– Frankfurt – Warszawa (zmniejszenie liczby lotów ze 124  do 118)
– Frankfurt – Wrocław (zmniejszona liczba lotów z 88 do 82)
– Monachium – Gdańsk (z 59 do 53 lotów)
– Monachium – Kraków (z 87 do  83 lotów)
– Monachium – Poznań (z 53 do 50 lotów)
– Monachium – Warszawa (ze 107 do 97 lotów).
 
Przypomnijmy, że Lufthansa anulowała w sumie ponad 3000 rejsów ze swojej siatki połączeń w trwającym właśnie sezonie wakacyjnym. I wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec.

Foto: AUA

Austrian Airlines

– Kraków – Wiedeń (w lipcu zmniejszenie liczby lotów z 62 do 48, w sierpniu z 62 do 45)
– Warszawa – Wiedeń (w lipcu zmniejszenie liczby lotów ze 120 do 117)

Swiss

– Warszawa – Zurych (w lipcu z 66 do 62 lotów, w sierpniu z 66 do 61)
– Gdańsk – Zurych (w sierpniu z 13 do 8 lotów, we wrześniu z 13 do 9, w październiku z 13 do 8)

Foto: Shutterstock

British Airways

– Warszawa – Londyn Heathrow (w lipcu z 67 do 58 lotów)

Nie jest wykluczone, że w chwili, gdy piszemy te słowa, cięcia brytyjskiej linii są jeszcze większe. We wtorek linia British Airways ogłosiła bowiem odwołanie kolejnego 1000 lotów w sezonie wakacyjnym z i na lotniska Gatwick oraz Heathrow.

SAS

Tu mamy do czynienia z najbardziej skomplikowaną sytuacją, bo skandynawski przewoźnik złożył we wtorek w amerykańskim sądzie wniosek o ochronę przed wierzycielami i przejdzie restrukturyzację. Poważnym problemem jest też ogłoszony w poniedziałek strajk pilotów, w wyniku którego linia odwołała już kilkaset lotów. Jeszcze przed jego ogłoszeniem SAS dość mocno ograniczył swoją siatkę połączeń z i do Polski. Na jakich trasach?

– Kopenhaga – Gdańsk (w lipcu ze 104 do 96 lotów, w sierpniu z 89 do 830
– Kopenhaga – Kraków (w sierpniu z 9 do 7 lotów)
– Oslo – Gdańsk (z 2 do 1 lotu w sierpniu)
– Warszawa – Sztokholm (z 16 do 12 lotów w sierpniu)
 

Oprócz tych połączeń SAS ma zawiesić połączenie z Wrocławia do Kopenhagi. Trasa ta nie była już tymczasowo realizowana w okresie od 2 do 19 czerwca. Teraz zaś Aeroroutes informuje, że połączenie przestanie być realizowane od 25 sierpnia do 29 października.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »