Fly4free.pl

Kolejna linia anuluje trasy z Polski na wakacje! Wrócą dopiero za kilka miesięcy

Foto: Dusseldorf Tourism
Linia Eurowings zawiesiła od końca czerwca trasy z Wrocławia do Dusseldorfu i z Krakowa do Stuttgartu. W przypadku 2 kolejnych tras z Polski przewoźnik zmniejszy liczbę lotów w lipcu i sierpniu o połowę.

Cięcia tras zrealizowane przez linię Eurowings są częścią dużego ograniczenia siatki połączeń, które ogłosiła i realizuje grupa Luftansa i wszystkie linie wchodzące w jej skład, Są one związane z szeregiem przyczyn: brakiem rąk do pracy, tłokiem na lotniskach i chęcią przekierowania swoich zasobów na inne, bardziej rentowne trasy. W większości przypadków cięcia dotyczą zmniejszenia częstotliwości lotów w lipcu i sierpniu,  ale jednocześnie linia Eurowings zawiesiła kilka tras na dłużej.

Na liście 19 zawieszonych tras znalazły się 2 trasy z Polski. Są to połączenia ze Stuttgartu do Krakowa oraz z Dusseldorfu do Wrocławia. W obu przypadkach ostatnie loty na tej trasie odbyły się 27 czerwca, jednak różnią się datą powrotu. Połączenie z Krakowa do Stuttgartu ma wrócić 12 września, a trasa z Wrocławia do Dusseldorfu wróci 30 października, czyli na początku zimowego rozkładu lotów.

Oprócz tych zawieszonych tras Eurowings zmniejszy o połowę liczbę lotów w wakacje na 2 kolejnych trasach z Polski. Liczba lotów z Gdańska do Dusselforfu zostanie zmniejszona w lipcu z 18 do 10 lotów, a w sierpniu – z 18 do 8. Z kolei w przypadku połączenia z Krakowa do Dusseldorfu liczba połączeń zmniejszy się z 18 do 10 w lipcu i z 19 do 9 w sierpniu.

Eurowings to kolejna linia, która zawiesza połączenia z Polski w wakacje. Wcześniej zrobiła to linia Jet2.com, która zawiesiła wszystkie połączenia z Krakowa do Wielkiej Brytanii. Następna była linia easyJet, która zawiesiła 2 trasy z Krakowa, a w przypadku pozostałych mocno zredukowała liczbę lotów.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Kraków stolica Dolnego Śląska 🤣🤣🤣
mercpan, 3 lipca 2022, 18:08 | odpowiedz
Dzięki za czujność, poprawione :)
Rafał Waśko, 3 lipca 2022, 18:14 | odpowiedz
Ale dalej głupoty napisane, bo są dwie daty rozpoczęcia z Krakowa a nie ma nic o Wrocławiu. 
Rafał Waśko Dzięki za czujność, poprawione :)
jmhcubus, 4 lipca 2022, 12:29 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »