Fly4free.pl

Linia odpuściła sztywne zasady ubioru załogi. Teraz ma dwa razy więcej chętnych do pracy!

virgin atlantic
Foto: Virgin Atlantic
Virgin Atlantic – tania brytyjska linia – może się pochwalić dwukrotnym wzrostem liczby chętnych kandydatów na personel pokładowy. Po tym, jak przewoźnik ogłosił odejście od sztywnych zasad dotyczących ubrań załogi i „uwolnił mundury od płci”, rekrutacja stała się zdecydowanie łatwiejsza.

W ostatnich miesiącach obserwujemy ogromny kryzys w branży lotniczej. Popyt wrócił szybciej niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, a rynek znów zaczął rozwijać się w szalonym tempie. W efekcie potrzebne są ręce do pracy, ale o te nie jest wcale tak łatwo. Byli pracownicy branży lotniczej zdążyli już sobie bowiem w trakcie pandemii znaleźć nowe zajęcia, a świeżych kandydatów też jest coraz trudniej przyciągnąć. Okazuje się jednak, że czasem wystarczy nawet drobne ustępstwo i CV zaczynają spływać znacznie szybciej.

Przekonały się o tym linie Virgin Atlantic, które zaledwie kilka tygodni temu ogłosiły, że mundury załóg pokładowych nie będą już przypisane do płci. To znaczy, że każdy pracownik może wybrać dowolny mundur z katalogu i ubierać się tak jak woli – w wersję ze spódnicą lub ze spodniami. Efekt? Dość spektakularny.

Do działu odpowiedzialnego za rekrutacje zaczęło spływać znacznie więcej podań o pracę.

Zaobserwowaliśmy stuprocentowy wzrost liczby kandydatów po kampanii „Postrzegaj świat inaczej” – powiedział Shai Weiss, dyrektor generalny Virgin Atlantic podczas konferencji prasowej na Florydzie. Złagodzenie jednolitych zasad w konserwatywnej branży lotniczej, było ogromnym pomocnikiem na trudnym rynku pracy – dodał.

Kwestia ubioru i wyglądu załóg pokładowych od dawna jest tematem gorącej dyskusji. Gdy jedni uważają, że pracownicy reprezentują przewoźnika, a więc powinni wyglądać nienagannie i elegancko, inni podkreślają, że woleliby mieć pewność, że załoga ma na sobie schludny, ale wygodny strój, który ułatwi przeprowadzenie ewakuacji czy udzielenie jakiejkolwiek pomocy.

Pierwsze linie już zdecydowały się na odejście od tradycyjnych schematów. Wśród nich jest np. linia PLAY, która postawiła na bardzo wygodne i swobodne uniformy. Coraz częściej przewoźnicy ogłaszają też, że pracownicy mogą mieć tatuaże czy kolczyki – co jeszcze do niedawna w ogóle nie wchodziło w grę.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »