Fly4free.pl

Stewardesy w kolejnej linii mogą pracować w sportowych butach. Ale jest haczyk!

eurowings buty
Foto: Eurowings
Niemiecka tania linia lotnicza Eurowings zdecydowała się zmienić nieco podejście do tego, jak mają wyglądać stewardessy. Po wielu latach, pracujące na pokładach samolotów kobiety będą mogły robić to w butach na płaskiej podeszwie. Ale na razie tylko w wybrane dni.

Batalia i dyskusja na temat tego, w co powinny ubierać się stewardessy toczy się od kilku lat. Po jednej i drugiej stronie barykady nie brakuje zawziętych przeciwników „unormalniania” mundurów stewardes jak i gorliwych zwolenników, którzy przekonują, że od oglądania podkreślonej urody stewardessy woleliby mieć pewność, że buty nie przeszkodzą jej w przeprowadzeniu chociażby ewakuacji samolotu.

Coraz częściej jednak linie decydują się na zliberalizowanie zasad dotyczących mundurów i chcą stawiać na wygodę. Teraz do tego grona dołącza też Eurowings, choć na razie… bardzo ostrożnie.

Niemiecka tania linia zdecydowała, że personel faktycznie będzie mógł pracować w płaskim obuwiu i wyposażył załogi w białe Pumy. Zaznaczono jednak, że korzystanie z nich jest możliwe tylko w wybrane dni nazwane „Sneaker Flyday”.

Inaugurację nowego obuwia zaplanowano na 7 października. Później stewardesy będą mogły zakładać takie buty tylko w każdy pierwszy piątek miesiąca. W pozostałe dni obowiązuje dotychczasowy ubiór i obuwie. Co ciekawe, takie same buty otrzymali też pracownicy biurowi, ale oni mogą z nich korzystać, kiedy tylko chcą.

Oczywiście, jak wspominaliśmy, Eurowings nie jest jedyną linią, która zdecydowała się nieco złagodzić restrykcje zasady ubioru personelu. Linia Play od samego początku zapewniała, że mundury załogi będą przede wszystkim wygodne (ale i ładne). Poza nią, zliberalizowane podejście do wyglądu zaczęły przejawiać linia SkyUp, United, Air Baltic czy Virgin Atlantic.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »