Fly4free.pl

Kraj UE wprowadzi podatek lotniczy dla rejsów poniżej 500 km! O ile zdrożeją bilety?

Foto: INTERPIXELS / Shutterstock
Rząd Belgii chce wprowadzić nową dopłatę do biletów na połączenia lotnicze na krótkich trasach. W ich wyniku cena biletu ma wzrosnąć od 4 do 6 EUR.


Belgia jest kolejnym krajem w Europie, który próbuje zachęcić ludzi do korzystania z alternatywnych środków transportu na krótkich trasach. Metody są różne: Francja proponuje na przykład zakaz realizowania lotów krajowych na trasach, które można pokonać pociągiem w czasie poniżej 2,5 godziny. Z kolei Austria, Szwajcaria i Niemcy myślą o wprowadzeniu ceny minimalnej biletu lotniczego.  
Jeszcze inaczej do tematu podeszła Belgia, która chce po prostu opodatkować najkrótsze połączenia lotnicze. To jedna z poprawek do przyszłorocznego budżetu, która ma też zwiększyć wpływy do państwowej kasy. Rząd chce bowiem opodatkować loty na krótkich trasach, na których odległość wynosi poniżej 500 km. Stawka ma wynosić od 4 do 6 EUR, a rząd szacuje, że wpływy do budżetu z tego tytułu mogą wynieść nawet 30 mln EUR rocznie.


Co ciekawe, nowy podatek ma dotyczyć tylko lotów z centralnego lotniska w Brukseli, a więc Zaventem. Co jednocześnie oznacza, że loty z mekki tanich linii, czyli Brukseli Charleroi, nie zostaną dodatkowo opodatkowane. Na jakich trasach będzie obowiązywał nowy podatek? Belgijskie media donoszą, że wśród opodatkowanych tras z Brukseli znajdą się m.in. Frankfurt, Amsterdam, Paryż oraz Londyn, ale także Strasbourg, Zurych i Bazylea

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »