Fly4free.pl

Kolejny wakacyjny kraj UE znosi restrykcje wjazdowe dla Polaków! Testy i certyfikaty już niepotrzebne

Foto: mrr / Shutterstock
Od 13 kwietnia wszyscy podróżni z Polski i dziewięciu innych krajów nie muszą już pokazywać przy wjeździe do Bułgarii unijnych certyfikatów COVID ani negatywnych wyników testu na koronawirusa – ogłosiło bułgarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. To pierwszy etap luzowania obostrzeń wjazdowych w tym kraju.

Karuzela koronawirusowych obostrzeń kręci się w ostatnich dniach niezwykle szybko – dopiero co Grecy ogłosili, że od 2 maja znoszą wszystkie wjazdowe restrykcje związane z pandemią, a teraz w ślad za nimi poszła Bułgaria. Aczkolwiek warto dodać, że Bułgarzy będą luzowali wjazdowe obostrzenia etapami. Jak wyglądają one w praktyce?

Jak czytamy na stronie bułgarskiego MSZ, od 13 kwietnia podróżni z Macedonii Północnej, Turcji, Rumunii, Serbii, Węgier, Polska, Czech, Słowacji, Izraela i Egiptu nie będą musieli prezentować przy wjeździe do Bułgarii unijnego certyfikatu COVID. To duża zmiana, bo do tej pory certyfikat COVID był wymagany od wszystkich: musieli go pokazywać zarówno zaszczepieni, ozdrowieńcy jak i osoby niezaszczepione (w tym przypadku na certyfikacie musiała się znajdować informacja o negatywnym wyniku testu na koronawirusa).

Polska znalazł się więc w gronie 10 krajów, dla których Bułgaria zdecydowała się zliberalizować przepisy w pierwszej kolejności. Na dzień dzisiejszy brak jakichkolwiek restrykcji związanych z podróżami do tego kraju obowiązuje do 15 maja. W tym przypadku można domniemywać, że od połowy maja Bułgaria prawdopodobnie zniesie obowiązek pokazywania certyfikatu dla innych krajów UE, a być może dla wszystkich podróżnych

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »