Fly4free.pl

Grecja znosi wszystkie koronawirusowe restrykcje! Także dla niezaszczepionych!

Foto: Maridav / Shutterstock
Od 2 maja Grecja zniesie wszelkie restrykcje wjazdowe dla turystów udających się do tego kraju. Oznacza to, że przed przyjazdem do tego kraju nie trzeba będzie już pokazywać certyfikatu zaszczepienia, dowodu przebycia choroby ani – w przypadku osób niezaszczepionych – negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Grecja jest kolejnym „turystycznym” krajem UE po Chorwacji, który zdecydował się na zniesienie wszelkich obostrzeń wjazdowych. Jest to oczywiście związane z rychłym startem sezonu turystycznego, który w Grecji zazwyczaj zaczyna się po prawosławnej Wielkanocy, która w tym roku wypada 24 kwietnia. Do tej pory Grecy mieli dość „standardowe” przepisy wjazdowe: zaszczepieni i ozdrowieńcy wjeżdżają do kraju na podstawie odpowiednich certyfikatów, a niezaszczepieni muszą wykonać test na koronawirusa (PCR wykonany na 72 godziny przed wyjazdem lub antygenowy, wykonany na 24 godziny przed podróżą) i przedstawić jego negatywny wynik. Ten obowiązek ma zniknąć od 2 maja!

Jak stwierdził minister zdrowia Thanos Plevris, zniesienie restrykcji wjazdowych jest związane z malejącą liczbą nowych zakażeń koronawirusa, choć tak naprawdę liczby te wciąż robią wrażenie – we wtorek Grecja zanotowała ok. 15 tysięcy nowych zakażeń. Jednocześnie jednak w Grecji jest całkiem duży współczynnik osób w pełni zaszczepionych, który wynosi ok. 72 procent całej populacji kraju.
Co ciekawe, minister zastrzegł jednak, że zniesienie restrykcji wjazdowych będzie obowiązywać do 31 sierpnia, a we wrześniu możliwe jest ich wznowienie. Będzie to jednak oczywiście zależało od sytuacji pandemicznej w kraju.

Nie są to jedyne zmiany w kraju: od 1 maja zniesiony zostanie obowiązek pokazywania unijnego certyfikatu przy wchodzenia do otwartych i zamkniętych przestrzeni publicznych, takich jak restauracje. Z kolei od 1 czerwca zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Jak było do przewidzenia,tylko na sezon a potem....
damand11, 15 kwietnia 2022, 15:37 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »