Fly4free.pl

Kolejny turystyczny kraj wprowadza obowiązkowe testy na COVID-19

Foto: Oleg P / Shutterstock

Od 1 września wszyscy przybywający do Egiptu będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 – poinformował premier tego kraju Mostafa Madbouly.

Jak tłumaczy premier Egiptu, decyzja ta jest związana ze “znacznym wzrostem nowej liczby zakażeń COVID-19 w niektórych krajach”.

– Chcemy zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkim przybywającym do Egiptu oraz naszym obywatelom, stąd ta decyzja. Każda osoba przybywająca do kraju musi mieć ze sobą negatywny wynik testu PCR – powiedział w środę premier.

Testy powinny być wykonane najwcześniej 72 godziny przed planowanym lotem do Egiptu.

Egipt powoli zaczął przyjmować zagranicznych turystów od początku lipca, po tym gdy w marcu wprowadził zakaz lotów pasażerskich z powodu pandemii koronawirusa.

Jak na razie turystów mogą przyjmować tylko trzy regiony, w których znajdują się najbardziej znane kurorty – Synaj Południowy, Prowincja Morza Czerwonego i Matruh. Do tej pory turyści przybywający do najbardziej znanych kurortów nad Morzem Czerwonym, a więc m.in. Hurghady i Szarm El-Szejk nie musieli przedstawiać testów.

W sumie od początku lipca do 2 wymienionych powyżej kurortów przybyło ponad 100 tysięcy zagranicznych turystów.

Przypomnijmy, że od 12 sierpnia Polska formalnie zniosła zakaz lotów do Egiptu. 

Od 19 sierpnia nawet bardziej restrykcyjne przepisy wprowadziła Islandia. Wszyscy przybywający na teren tego kraju muszą przejść 2 testy na koronawirusa i 4-5 dniową obowiązkową izolację.

Od początku pandemii w Egipcie zanotowano ponad 96 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem, choć od początku sierpnia liczba nowych przypadków dość mocno spadła.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »