Fly4free.pl

Polska wprowadza zakaz lotów do 44 krajów! Ale są też dobre wieści

Foto: Kovalenkau / Shutterstock

Od 12 sierpnia zniesiony będzie zakaz lotów m.in. do Portugalii, Szwecji i Egiptu. W najnowszym rozporządzeniu opublikowano za to listę 44 krajów, do których będzie obowiązywał zakaz lotów z Polski. W porównaniu z projektem z listy krajów, do których nie będziemy mogli polecieć, wykreślono Rumunię.

O nowym projekcie rozporządzenia dotyczącego zakazu lotów pisaliśmy już na naszych łamach w piątek, a we wtorek po godzinie 19 zostało ono opublikowane w Dzienniku Ustaw. Wchodzi ono w życie 12 sierpnia, obowiązuje do 25 sierpnia i zwiastuje bardzo duże zmiany. Co znajdujemy w rozporządzeniu?

Jest to lista 44 krajów, do których i z których nie można wykonywać lotów z naszego kraju. Są to następujące państwa: Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, Rosja, Brazylia, Andora, Arabia Saudyjska, Bahrajn, Eswatini, Meksyk, Izrael, Katar, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Chile, Dominikana, Ekwador, Gabon, Gwatemala, Honduras, Irak, Kazachstan, Kirgistan, Kolumbia, Kosowo, Kostaryka, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Peru, RPA, Salwador, Serbia, Singapur, Surinam, Republika Zielonego Przylądka, USA, Oman, Luksemburg, Boliwia, Wspólnota Bahamów.

W porównaniu do projektu zaszła jedna zmiana: na liście nie ma Rumunii, która pierwotnie była ujęta w zestawieniu.

Jednocześnie nowe rozporządzenie znosi zakaz lotów do 2 krajów Unii Europejskiej, do których do tej pory nie można było latać z Polski. Są to Portugalia i Szwecja – od jutra linie lotnicze będą mogły regularnie wykonywać loty z Polski do tych krajów. Michał Kaczmarzyk, prezes linii Buzz, potwierdził w rozmowie z Fly4free.pl, że od środy wszystkie loty Ryanaira do tych krajów ujęte w rozkładach będą realizowane.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Fajnie, wszystkie państwa UE są dostępne bezpośrednio z Polski, bez żadnych dziwnych przesiadek.
wit123, 11 sierpnia 2020, 20:53 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Jaka szkoda, chciałem właśnie kupić bilet do Panamy lub do Demokratycznej Republiki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej z Radomia lub z Rzeszowa.
gregorio, 12 sierpnia 2020, 8:54 | odpowiedz
Super. Brakuje Urugwaju w Am. Płd., rozumiem że tam dalej LOT operuje i się dostaniemy. I jak fajnie, że duża część Azji stoi dla nas otworem. Jedyny problem, że nie za bardzo nas tam chcą. Ech, zły dzień i trzeba ponarzekać :)
Picolo, 12 sierpnia 2020, 9:04 | odpowiedz
Czy to oznacza, że mogę pojechać autem np do Bośni lub polecieć z Berlina i ominie mnie kwarantanna?
Marek09, 12 sierpnia 2020, 13:01 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »