Fly4free.pl

Kolejni sąsiedzi Polski przywracają obostrzenia dla niezaszczepionych!

granica polska
Foto: mp / Shutterstock

W związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawriusa, władze Litwy od poniedziałku przywróciły obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 przy wjeździe do kraju. Dotyczy on obywateli wszystkich państw, w tym Polski, choć zwolnieni są z niego ozdrowieńcy oraz osoby w pełni zaszczepione.

Litwa jest kolejnym krajem, który jeszcze jakiś czas temu zniósł wszystkie restrykcje dla osób przybywających z „zielonych” krajów o niskim ryzyku zakażenia koronawirusem (w tym także z Polski), a teraz je przywraca. Powodem jest wykrycie w kraju nowego wariantu koronawirusa, czyli Delta. Właśnie dlatego już od 5 lipca Litwa ponownie wprowadza obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na koronawirusa przy wjeździe do kraju. Dotyczy to jednak tylko osób niezaszczepionych z krajów strefy zielonej (a więc także Polski). Osoby przybywające z państw oznaczonych kolorem pomarańczowym oprócz negatywnego wyniku testu muszą wykonać jeszcze jeden test już po przyjeździe na Litwę, z kolei dla osób ze stref czerwonych konieczna jest również samoizolacja.

Zasady te nie obejmują osób zaszczepionych i ozdrowieńców, którzy posiadają unijne certyfikaty COVID, a także dzieci poniżej 7 roku życia.

Dodatkowo w momencie wjazdu na Litwę należy posiadać przy sobie wypełnioną ankietę Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia Publicznego, którą znajdziecie pod tym linkiem.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu podobne przepisy wprowadziła przy wjeździe do kraju Chorwacja, a za kilka dni analogiczne zmiany wprowadzą Czechy i Słowacja.

 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »