Fly4free.pl

Kobieta wsiadła do złego samolotu. Zamiast do Belfastu, poleciała na Gibraltar

easyjet
Foto: rzoze19 / Shutterstock

Jedna z pasażerek linii easyJet postanowiła zdrzemnąć się w trakcie podróży samolotem. Gdy się obudziła, okazało się, że co prawda jest w samolocie odpowiedniej linii, ale leci… do zupełnie innego miejsca. I tak kobieta zamiast w Belfaście wylądowała na Gibraltarze.

Wiele osób uważa, że do takiej sytuacji mogłoby dojść tylko w filmie. Pomylić samolot? Przy dzisiejszych wieloetapowych kontrolach i pilnowaniu pasażerów? Niemożliwe? A jednak! Przekonała się o tym jedna z pasażerek easyJet.

Do całej sytuacji doszło na lotnisku w Manchesterze. Pasażerka planowała polecieć stamtąd do Belfastu w Irlandii Północnej, a jej zamiary potwierdzała karta pokładowa. Wszystko odbywało się jak zwykle, kobieta zeskanowała swój bilet, przeszła wszystkie kontrole i spokojnie wsiadła do samolotu. Jak wielu z nas, postanowiła uciąć sobie w trakcie tej podróży drzemkę.

Pierwsze wątpliwości pojawiły się po przebudzeniu. Zegarek wskazywał bowiem, że powinna już być na miejscu, tymczasem samolot wciąż był w powietrzu. Gdy zapytała stewardesy o lądowanie, dowiedziała się, że za kwadrans maszyna „siądzie” na lotnisku na Gibraltarze. Dopiero wtedy dotarło do niej, że znajduje się w niewłaściwym samolocie.

Całą sytuację potwierdził rzecznik easyJet, jednocześnie podkreślając, że linia wyjaśnia jak mogło dojść do takiej pomyłki.

– easyJet ściśle współpracuje ze wszystkimi lotniskami, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom. Wspólnie z lotniskiem i naszym partnerem obsługi naziemnej w Manchesterze badamy, w jaki sposób Pani Cargin mogła lecieć niewłaściwym lotem – powiedział w oficjalnym oświadczeniu. – Gdy tylko zdaliśmy sobie sprawę z błędu, zorganizowaliśmy pasażerce powrót do Manchesteru, a później podróż do Belfastu, pierwotnie zamierzonego celu.

Nie jest to też pierwszy raz, gdy taka sytuacja ma miejsce. Choć pomylenie samolotów faktycznie zdarza się bardzo rzadko, to jednak od czasu do czasu, faktycznie dochodzi do takich sytuacji. W 2019 roku pewien 75-latek z Polski chciał polecieć do Gdańska, a wylądował na Malcie. Był też pasażer, który miał bilet do Cagliari, a trafił do Bari. Rok później 30-latka była przekonana, że leci do Walencji, a znalazła się w Kijowie. Zdarza się też, że cel podróży mylą… piloci. Tak było np. w przypadku samolotu British Airways, który miał lecieć do Dusseldorfu, a dotarł do Edynburga.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »