Fly4free.pl

Pasażerka Ryanaira pomyliła samoloty. Zamiast w Hiszpanii, wylądowała… w Kijowie!

samolot ryanair
Foto: katatonia82 / Shutterstock

30-latka chciała polecieć z Londynu do Walencji, by odwiedzić swojego chłopaka. Jednak już na lotnisku pomyliła bramki, a obsługa nie zauważyła, że ma złą kartę pokładową. W efekcie kobieta wylądowała… w stolicy Ukrainy!

– Nie rozumiem, w jaki sposób mój bilet został zeskanowany i wpuszczono mnie do samolotu – mówi w rozmowie z “Daily Star” 30-letnia Inka Fileva, która 18 października o godz. 7.10 miała zaplanowany lot Ryanairem z lotniska Londyn Stansted do Walencji, gdzie miała odwiedzić swojego chłopaka.

Boarding na lot do Hiszpanii odbywał się przy bramce 44, jednak kobieta znalazła się przy bramce numer 54, a nikt z obsługi Ryanaira nie poinformował jej, że wsiada do złego samolotu. Karta pokładowa kobiety została zeskanowana i jak gdyby nigdy nic, została wpuszczona do Boeinga 737 irlandzkiej linii.

Mój bilet był sprawdzany kilka razy, a na pokładzie spytałam nawet obsługi, kiedy dolecimy do Walencji. Powiedziano mi, że 2 godziny i 15 minut – relacjonuje kobieta, która wkrótce po starcie samolotu… zasnęła.

Gdy obudziła się, samolot lądował właśnie na lotnisku w Kijowie.

– Byłam przerażona. Policja zaczęła mnie wypytywać o paszport, ale nikt nie mówił po angielsku. Najdziwniejsze jest to, że podróżowałam z moim dowodem osobistym, ale w plecaku miałam paszport, więc po prostu podstemplowano mi go i praktycznie wygoniono z terminala – mówi.

Jakby sytuacja nie była wystarczająco zła, okazało się, że na lotnisku w Kijowie nie ma żadnego biura linii Ryanair. Ostatecznie kobiecie pomogli pracownicy informacji lotniskowej.

– Pokazywałam im mój bilet do Walencji. Nikt nie mógł uwierzyć, jak do tego doszło – mówi.

Ostatecznie obsługa lotniska skontaktowała się z Ryanairem i załatwiła pasażerce wylot z Kijowa do Londynu na poniedziałek, a stamtąd popołudniowy lot do Walencji. Kobieta najadła się jednak mnóstwo stresu – załatwienie hotelu i formalności na lotnisku zajęło jej ponad 6 godzin!

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Avatar użytkownika
Brak słów. Co za tępa baba. Jeszcze wini za to linie lotnicze...
papierki2, 19 października 2020, 12:59 | odpowiedz
Avatar użytkownika
Nie pamiętam jak jest na STN bo dawno nie byłem ale Kijów to raczej bez paszportu do brakmi by nawet nie podeszła.
Robert Sz., 19 października 2020, 17:46 | odpowiedz
Avatar użytkownika
no cóż. O czym tu pisać. Zawsze można coś zmyślić.
piotrzik2, 19 października 2020, 17:52 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »