Fly4free.pl

KLM będzie musiał anulować po 17 lotów dziennie. To efekt nowych regulacji na ich domowym lotnisku!

KLM
Foto: Toniflap / ShutterStock
Zapowiadane od wielu miesięcy ograniczenie liczby lotów do i z lotniska Schiphol w Amsterdamie najpewniej mocno odbije się na linii KLM. Jej przedstawiciele przewidują, że doprowadzi to do konieczności przerzedzenia siatki europejskich połączeń i utraty nawet do 17 lotów dziennie.

Od wielu lat lotnisko w Amsterdamie przekracza limity dotyczące generowanego hałasu i narusza przepisy środowiskowe. W związku z tym holenderski rząd od dłuższego czasu pracuje nad nakazaniem ograniczenia liczby lotów z i do portu Schiphol – z obecnych 500 tys. do 460 tys. od kwietnia przyszłego roku, a następnie do 452 tys. Zmiany istotnie wpłyną zarówno na działalność i przychody lotniska, ale także same linie lotnicze.

Spodziewane ograniczenie liczby połączeń najpewniej przełoży się na redukcję zatrudnienia, a to z kolei odczują przewoźnicy. Przykładem jest linia KLM, która od początku przyszłorocznego sezonu letniego może stracić 17 lotów dziennie. Potwierdziła to w rozmowie z agencją Bloomberg dyrektor generalna Marjan Rintel, która dodała, że czeka na oficjalne dane od koordynatora przydziałów czasu na lotnisku.

Jeszcze większy problem może mieć amerykańska linia JetBlue, której grozi nawet utrata praw do lotów do i z Schiphol z powodu redukcji. Przewoźnik naciska na rząd USA i proponuje nawet „odwet” w postaci wprowadzenia ograniczeń dla KLM na loty do Nowego Jorku. Rintel uważa, że podobnie mogą zareagować inne linie.

JetBlue nie będzie jedynym przypadkiem. Jeśli dojdzie do ograniczenia liczby przydziału slotów bez uwzględnienia umów międzynarodowych, przedstawiciele JetBlue słusznie będą mogli poczuć się urażeni – dodała dyrektor KLM.

KLM jest w dużym stopniu zależny od swojej globalnej sieci połączeń, a kierunki takie jak Nowy Jork są niezbędne dla modelu biznesowego holenderskiej linii lotniczej. Nie chodzi o dziś i jutro, chodzi o przyszłość KLM. Chodzi też o przyszłość pozycji gospodarczej Holandii na świecie i o to, w którym miejscu chcemy być – podsumowała Rintel.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »