Fly4free.pl

Znowu dobre wieści dla zaszczepionych turystów! Testy znikają w dwóch krajach

street food w azji
Foto: Elizaveta Galitckaia / Shutterstock
Kolejny dzień i kolejne dobre wieści dla zaszczepionych turystów. Rządy Kambodży i Seszeli zdecydowały, że nie będą dłużej wymagał negatywnych wyników testów na koronawirusa od podróżnych. W zamian wystarczy przedstawić świadectwo szczepienia.

Wczoraj Kenia, przedwczoraj Mauritius i Nowa Zelandia – niemal nie ma dnia, w którym kolejny kraj nie decydowałby się na luzowanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Tym bardziej, że do listy tych, którzy decydują się znieść obowiązek testów dla zaszczepionych, trzeba jeszcze dodać te kraje, które znoszą testy dla wszystkich – a i tych w ostatnim czasie nie brakuje. Tylko dziś dołączyła do nich Aruba, która od 19 marca nie będzie już wymagać testów od nikogo.

Seszele idą w ślady Malediwów – bez testu ze skutkiem natychmiastowym

Teraz do grona kierunków przyjaznych zaszczepionym turystom dołączają dwa kolejne. Po pierwsze Seszele. Rajskie wyspy zdecydowały się iść najwyraźniej tropem, który kilka dni temu obrały Malediwy. W efekcie już teraz wybierając ten kierunek, nie musicie się martwić testem (ani jego wynikiem czy kosztami). Oczywiście pod warunkiem, że jesteście w pełni zaszczepieni.

Warto jednak zaznaczyć, że szczepienie jest ważne tylko przez 6 miesięcy. Po tym czasie, aby dalej wjeżdżać bez testu, trzeba przyjąć dawkę przypominającą. Termin ważności nie dotyczy dzieci i młodzieży od 12 do 17 roku życia. Te muszą być po prostu zaszczepione – niezależnie od twgo, kiedy miało to miejsce. Trzeba też pamiętać o obowiązkowym ubezpieczeniu zdrowotnym.

Dla osób niezaszczepionych zasady pozostają bez zmian – muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR zrobionego nie wcześniej niż 72 h przed podróżą lub antygenowego wykonanego nie dalej niż 24 h przed.

Kambodża też dołącza do grona z poluzowanymi obostrzeniami

Dużym zaskoczeniem jest natomiast decyzja Kambodży, bowiem nic nie zapowiadało tak nagłej zmiany zdania. Niespodziewanie jednak rząd zdecydował się usunąć obowiązek testów dla osób zaszczepionych. I dotyczy to zarówno testu przed przyjazdem, jak i tego, który był wymagany już po przylocie do kraju. Odpadają więc aż dwa testy i oraz koszt ich wykonania.

W dużo gorszej sytuacji są natomiast osoby niezaszczepione. Nadal muszą bowiem wykonać test przed przyjazdem (PCR nie wcześniej niż 72 h przed), powtórzyć go po przylocie, a później i tak poddać się 14-dniowej kwarantannie hotelowej. Jeśli nie mają zrobionej z wyprzedzeniem rezerwacji, muszą wpłacić dodatkowo depozyt w wysokości 2 tys. USD, który pokryje koszty kwarantanny.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Dawka przypominająca co 6 mies...hmm . Żaden mózg nawet z wielką pojemnością otwarcia na wszelkie przekazy pseudo-medyczne tego nie wytrzyma(heh)
Semen6969, 18 marca 2022, 12:53 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »