Fly4free.pl

Były 3 trasy, została jedna. Tania linia ogranicza loty z Polski do minimum!

Foto: Nick Starichenko / Shutterstock
Zawieszone przez brytyjską linię Jet2.com trasy z Krakowa miały wrócić we wrześniu, jednak z systemu rezerwacyjnego przewoźnika wynika, że za miesiąc wrócą tylko loty do Manchestetu. Powrót dwóch pozostałych tras został ponownie przełożony – tym razem na luty 2023 roku – choć zważywszy na ceny biletów w systemie trudno być optymistą, że to nastąpi.

Brytyjska tania linia zawiesiła wszystkie swoje trasy do Krakowa na początku marca, tłumacząc się spadkiem popytu na loty, związanego zapewne z wybuchem wojny w Ukrainie. Pierwotnie połączenia miały wrócić w maju, potem we wrześniu, jednak teraz okazuje się, że z 3 tras brytyjski przewoźnik przywróci tylko jedno połączenie.

Jest to trasa do Manchesteru – loty z Krakowa zostaną wznowione 9 września i będą realizowane 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Co z pozostałymi trasami? Bilety na połączenia z Krakowa do Birmingham oraz Leeds Bradford są dostępne w systemie linii dopiero od 10 lutego 2023 roku. Jednak zważywszy na wysokie ceny biletów dostępnych w systemie, trudno być optymistą w sprawie ich przywrócenia.

Foto: Jet2.com

Linie zmniejszają skalę lotów do Wielkiej Brytanii

Decyzja Jet2.com to kolejny dowód na to, że choć Wielka Brytania wciąż jest i zapewne pozostanie najpopularniejszym kierunkiem lotniczym z Polski, to w ostatnim czasie spada popyt na podróże na tych trasach, na co reagują linie lotnicze. Oprócz spadku popytu związanego z wojną jest to też oczywiście efekt Brexitu.

O ograniczeniu skali operacji z Wielkiej Brytanii mówił też na naszych łamach Ray Kelliher, dyrektor Ryanaira ds. planowania siatki połączeń.

– Wojna w Ukrainie jako taka nie wpłynęła na liczbę rezerwacji do Polski. Znacznie większy wpływ ma Brexit, bo obserwujemy stały spadek liczby rezerwacji z i do Wielkiej Brytanii. Ten tradycyjnie duży ruch pasażerski mocno spadł i już nie wróci do poprzednich poziomów. A my chcemy się dalej rozwijać w Polsce, dlatego jesteśmy zmuszeni do testowania innych, nawet dość niecodziennych kierunków – mówił w rozmowie z Fly4free.pl Kelliher.
 
 

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.
Trochę dziwne ponieważ z Krakowa do Leeds i Doncaster latają pełne lub prawie pełne samoloty 
drk, 19 sierpnia 2022, 16:00 | odpowiedz

porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »