Fly4free.pl

Japonia wreszcie luzuje zasady. Zaszczepieni wjadą bez testu, ale…

japonia
Foto: supawat bursuk / Shutterstock
Już nie tylko zwiedzanie z licencjonowanym przewodnikiem, ale także indywidualny plan podróży, a także rezygnacja z testów na koronawirusa u zaszczepionych – na takie ustępstwo idzie Japonia. Kraj Kwitnącej Wiśni nadal utrzymuje jedne z najbardziej restrykcyjnych zasad wjazdowych i choć właśnie zapowiedziała ich poluzowanie, to zmiany… raczej nie są tym, czego ludzie oczekiwali.

Jeszcze niedawno wszyscy cieszyli się na zapowiadane otwarcie Japonii. Szybko jednak entuzjazm opadł, gdy okazało się, że w pierwszej fazie odmrażania turystyki, do kraju kwitnącej wiśni będą mogli wjechać wyłącznie turyści podróżujący w grupach, a całe zwiedzanie ma odbywać się z licencjonowanym przewodnikiem. Czar prysł, co potwierdzają również liczby. W pierwszym miesiącu otwarcia – od 10 czerwca do 10 lipca, do Japonii przyjechało zaledwie 1500 turystów zagranicznych. To zaledwie 5 proc. z poziomu, którym kraj mógł chwalić się przed pandemią. Najwyraźniej Japonia postanowiła jednak pójść po rozum do głowy (albo sprawdziła statystyki), bo ogłosiła zmiany.

Nie liczcie jednak na powrót do otwarcia granic, jaki znaliśmy przed 2020 rokiem. Na to Japonia najwyraźniej nie jest jeszcze gotowe. Zgodnie z nowymi zasadami, turyści będą mogli zwiedzać kraj indywidualnie. Nie muszą więc chodzić krok w krok za przewodnikiem i mogą ustalić sobie własny plan podróży. Brzmi dobrze? To niestety muszę was zmartwić.

Turyści indywidualni będą mogli bowiem wjechać do kraju, ale samą podróż nadal muszą wykupić w biurze podróży. Organizatorzy wycieczki muszą też zarządzać harmonogramami swoich klientów. Nowe zasady zaczną obowiązywać we wrześniu.  

Decyzja zapadła po tym, jak eksperci przekonywali, że w szczególności podróżni z Europy są zwolennikami turystyki indywidualnej. Nie w smak im zwiedzanie z przewodnikiem i w dużej grupie. Japonia posłuchała więc tych rad, ale przyznacie, że chyba nie do końca tego spodziewalibyście się w odpowiedzi na podobną prośbę branży.

Zmienią się też restrykcje wjazdowe. Od 7 września w pełni zaszczepieni turyści nie będą już musieli wykonywać testu na koronawirusa. Pozostali nadal muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 72 h przed podróżą.

Komentarze

na konto Fly4free.pl, aby dodać komentarz.

Nie ma jeszcze komentarzy, może coś napiszesz?


porównaj loty, hotele, lot+hotel
Nowa oferta: . Czytaj teraz »